Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejbegrízhez hasonló vacsoraöt...

Tejbegrízhez hasonló vacsoraötleteket tudtok, elkészítési vagy előkészítési időt tekintve?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 19:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,párat fogok válogatni ezek közül.:) A héten teljesen kész vagyok,mert 6-18-ig dolgozom,de ez hamarosan remélem változni fog.

A kommentemben írtam,hogy elkészítési vagy előkészítési IDŐT tekintve legyen olyan mint egy tejbegríz,ez annak szól aki nem értette a kérdést,semmi baj biztos nem olvasta el a komit.:) Szóval igazából az se baj,ha 10-15 perc alatt megvan a kaja,de az se ha ennyi kb az előkészületi idő,aztán tőlem sülhet egy órát a sütőben,csak ne kelljen pepecselni vele,ottálni felette (mint ahogy az eddigi kajáimnál csináltam),hanem közben tudjak más itthoni teendőt végezni.

Köszönöm és várok még!:)

2010. aug. 25. 19:22
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia! Salátákat próbáltad már? Elkészítési időt tekintve elég rendben vannak. Lehet, hogy a párod nem kedveli, de nálunk a férfiak is szeretik a cézárt, mert minden van benne, ami nekik is megfelel. :)

Ezt próbáltad már? Hamar elkészül és nagyon finom! :)

Gombás kifli


Hozzávalók: ½ kg gomba, olaj, tetszés szerint kifli, nagy csokor petrezselyem, 1 tejföl, 1 natúr joghurt, krémsajt, 2 tojássárga, 2 fehérje, só, bors.

Elkészítése: A kifliket negyedekbe vágjuk és kiszedjük a belsejét. Egy teflonban olajat hevítünk, beletesszük a felkockázott gombát és addig pirítjuk, míg el nem fővi a levét. Ezután a felvágott petrezselyemzöldet beletesszük, megsózzuk. A kifli belét feldaraboljuk és ezt is hozzárakjuk, ezután megsózzuk, megborsozzuk. Elkészítjük a krémet, amihez kell 1 tejföl, 1 joghurt és krémsajt. Két tojássárgáját beletesszük és elkeverjük. Ezután a kiflikbe töltjük a tölteléket, rá a krémet és a maradék tojásfehérjét. Ezután 20 percig sütjük.


Vagy:


Gombapörkölt


Hozzávalók: 1 kg laskagomba, 1 hagyma, 1 paprika, 1 paradicsom, pirospaprika, 2 tojás, só, liszt.

Elkészítése: A laskagombát megfőzzük és leszűrjük. Pörköltes alapot készítünk hagymából, pirospaprikából. Belevágjuk a paprikát, paradicsomot és belerakjuk a gombát. Megsózzuk, megborsozzuk és „pörköltet gyártunk” belőle. (főzzük, fölengedjük) A nokedlihez sót, lisztet, 2 tojást és vizet összedolgozunk, majd kiszaggatjuk és megfőzzük.(laskagomba ráadásul elég olcsó, most kezdődik a szezonja és 1 kg 350-400HUF!)


VAGY:



Rizssaláta


Hozzávalók: 15 dkg hosszúszemű rizs, 5 dkg füstölt sajt, 5 dkg mozzarella, 1-1 db zöld és piros húsú kaliforniai paprika, 4 koktélparadicsom, 1 ek. balzsamecet, 1 ek. olívaolaj, só, fehér bors, salátalevél a tálaláshoz.

Elkészítése: Apró kockákra vágjuk a sajtokat. A paprikákat kisebb darabokra vágjuk, a paradicsomokat negyedeljük. A megfőtt, kihűlt rizst ezekkel összeforgatjuk, majd az olívaolajat és a balzsamecetet elkeverjük és a salátára öntjük. A tálat kibéleljük a salátalevelekkel, rákanalazzuk a kész salátát és borssal megszórva tálaljuk.


VAGy pl ez is elég hamar kész van, 20 perc!


Egyszerű fetasajtos penne


Hozzávalók: 40 dkg fetasajt, 5 dkg őrölt dió, 1 lilahagyma, 10 szem kapribogyó, chili, fokhagyma, 10 szem olajbogyó, petrezselyemzöld, 1 szál rozmaring, 5 ek. olívaolaj, 1,5 dl főzővíz.

Elkészítése: A főtt tésztát az összes összevalóval egybe dobjuk, amit kell, azt feldaraboljuk, főzővizet és az olívaolajat is ráöntjük és alaposan összekeverjük fűszerezés után. Hőálló tálba tesszük és csak melegítjük a sütőben és nem pedig pirítjuk.


Direkt nem írtam burgonyás ételeket, mert azt pucolni kell és az is idő. :)

Remélem azért tetszett neked ezekből valami és tudtam segíteni! :)

2010. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm szépen!:) A töltött kifli és a gombás ételek tényleg jó ötletnek bizonyulnak. Töltött zsemléről is hallottam már,abba azt hiszem párizsi vagy sonka kell...na majd utánna nézek ezeknek is.
2010. szept. 1. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!