Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kerti partyra valami édesség...

Kerti partyra valami édesség vagy desszert? Vagy valami különlegesség? Lehetőleg egyszerűek legyenek

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pl a muffin mindig bejön :) egyszerű is és sokféle ízben készítheted. Vagy együtt süthettek kürtös kalácsot is akár, mi azt is szoktunk néha kerti partyn bár az már kicsit bonyolultabb
2010. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Tavasszal, nyáron sok a friss gyümölcs, én a gyümölcsös joghurttortára szavazok :D
2010. aug. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én éltalában málnás Scharotte-ot szokatm csinálni, de ha alacsony költségvetésű a buli akkorgörögdinnye sütit, vagy kekszes-citromos-tejfölös sütit csinálok.
2010. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ez a gorogdinnyesuti recept engem nagyon erdekelne:)))leirnad?koszi
2010. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Görögdinnye sütemény


Hozzávalók

50 dkg darált keksz

25 dkg margarin

25 dkg porcukor

1 csomag vaníliás cukor

1 csomag tortadara csokis

1 darab zöld ételfesték

1 darab piros ételfesték pl málnás

1 üveg mandula aroma

pici tej


Elkészítés


A margarint a cukorral és a vaníliás cukorral kikeverjük. Hozzáadjuk a kekszet és annyi tejet, hogy jól formázható masszát kapjunk. A tésztát ketté vesszük. Az egyik felébe beletesszük a piros ételfestéket, és hozzá gyúrjuk a tortadarát (ezek lesznek a magok), a másik felébe a zöldet és az egész üveg mandula aromát. Ping-pong labda nagyságú golyókat formázunk a pirosból. A zöldet szétlapítjuk és rádolgozzuk a pirosra. (ez lesz a héj). Hűtőbe tesszük és tálaláskor szeleteljük. 4-be, 8-ba...

2010. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
koszike,jol hangzik-kiproballom:))
2010. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Engem a kekszes-citromos-tejfölös süti receptje érdekelne :) Leírnád?
2010. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kekszes tejfölös-citromos szelet


Hozzávalók:

- 1 nagy csomag (szögletes) háztartási keksz

- 2 nagy doboz tejföl

- 10 dkg cukor

- 1 db nagy citrom


A kekszekből lerakok egy sort szépen szorosan egymás mellé egy szöletes 25x40 cm-es tepsibe/műanyag edénybe/jénaiba. A tejfölöket összekeverem a cukorral, a citrom levével és lereszelt héjával és egy rétegnyit öntök a lerakott kekszekre, majd újabb réteg keksz, tejföl, keksz, tejföl, keksz, tejföl. Te alakítod majd, hogy hány réteget raksz le. Minnél több a réteg annél vékonyabb lesz a tejfölréteg közötte (egy kis részét beissza a keksz) a lényeg hogy a teteje mindig tejöl legyen. Én szoktam a tetejére hajszálvékonyra karikázott citromot is rakni, de ez már csak részlet kérdés. 2-3 óra alatt a hűtőben megpuhul és már szeletelhető is. Könnyű, frissítő, fimom és nem utolsó sorban olcsó desszert.

Remélem Nektek is tetszeni/Ízleni fog.

2010. aug. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Köszönöm a receptet, ki fogom próbálni. De a tejfölhöz nem kell zselatint adni, vagy így sem folyik szét?
2010. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!