Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó süti receptet írnátok...

Olcsó süti receptet írnátok nekem?

Figyelt kérdés
Jól tudok sütni,de szeretnék újabb recepteket is kipróbálni amik nem drága sütemények.Minden héten sütnöm kell de anyagilag egy kicsit sok,bármilyen recept érdekel.
2008. dec. 10. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Pont most irtam valakinek,hogy vendégvàro.

Nagyon egyszerü,és finom

2 kakos lap,egy piskota lap,vaniliakröm,és csokimàz.


Hozzávalók

-a kakaós tésztához:



30 dkg lisztet, 8 dkg cukrot, 10 dkg margarint, 2 tojást, 1/2 csomag sütőport 2 dkg kakaót, 1 dl tejjel összegyúrni és 2 lapot sütni, az alábbiak szerint:

A kilisztezett gyúródeszkán a két lapot gáz tepsi méretűre (37 x 34 cm) sodorni. Liszttel megszórni, majd összehajtani, és a jól kilisztezett gáztepsi hátuljára rátenni, és kihajtani. Kb. 8 perc alatt előmelegített sütőben 200 fokon kisütni.



- a piskótához:



3 tojás sárgáját, 3 evőkanál vizet, 6 dkg cukrot, 6 dkg lisztet, fél csomag sütőporral összekeverni, majd a 3 tojás fehérjéből felvert habot óvatosan fakanállal belekeverni. A gáztepsibe sütőpapírt tenni, beleönteni a masszát, és szétteríteni egyenletesen a tepsi alján, majd megsütni a piskótát kb. 10 perc alatt. (Tűpróba!)



Krém:

5 dl. tejben 3 evőkanál lisztet sűrűre főzni, ezután kihűteni.

25 dkg. margarint, 2 csomag vaníliás cukrot, 25 dkg. porcukorral kikeverni és a kihűlt krémmel jól összekeverni.



Összeállítás:

Alulra egy kakaós lap, rá a krém fele, arra a piskóta lap, rá a krém megmaradt része, újból kakaós lap. A tetejére csoki mázat teszünk.

2008. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Somlói:


Süss egy piskótát 5-6 tojásról, majd apró kockákra vágd fel.


Főzzél egy vaníliás pudingot, s egy csokis pudingot, fél fél liter tejjel, ízlés szerinti édesre.


Önts egy pohárba fél csomag mazsolát, s locsold meg kis rumaromával.


Egy kis edényben, 2 evőkanál kakaót, 2 evőkanál cukorra keverj el, s kb. 5 evőkanál cukorral, hogy sűrű szirupot kapj, amit tűzön kb 2 percig forralsz, majd egy evőkanál ramat keversz bele.


Fogj egy jénait, s egy sor pikótát tegyél le, rá vaníliás pudingot, kis mazsolát, majd csokival melocsolod, s ismét egy sor piskóta, csoki puding, mazsola, csokiszósz, majd ismét piskóta, míg minden el nem fogy. (Én még a meleg, folyékony pudinggal szoktam összerakni.)


Ha kihűlt, tedd a hűtőbe, s kelyhekbe kanalazhatod, majd tejszínhabot szoktam rányomni. Ehez mindig akad otthon minden.


Lúdláb:


Süss egy piskótát.


3 dl tejből készíts cukor nélkül pudingot. Ha kihűlt, 2 kiskocka teavajat keverj össze 20 dkg porcukorral jó habosra, majd mehet behet bele a puding, s ezzel kend meg a piskóta tetejét.


Készíts kis csokimázat vagy fél tábla csokit olvassz fel, s a krém tetejére össze vissza csurgasd rá a csokit, mehet a hűtőbe. Szép is, finom is! Készítheted vanílikás, ill. csokis pudingból.



Süss egy vékony piskótát a gáztepsiben, s a fenti krém csokis változatával kend meg, tekerd fel, majd a krémmel vond be, villát a krém tetején húzd át, s kész a fatörzs, vagy csokis rolád.


Kavart almás:


7 tojás fehérjét 7 kanál cukorral verj kemény habbá, majd mehet bele a 7 sárgája, s egy fél ráma, amit felolvasztottál s lehűtöttél.

Majd 7 kanál liszt, fél sütőpor, mokkás kanálnyi szódabikarbóna, kiskanál őrölt fahéj, 2-3 reszelt alma, fél marák durvára vágott dió.


Kilisztezett, kiolajozott tepsibe mehet a massza, s kb. 30-35 percig kell sütni.

2008. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kakaós lepény


OLcsó,jól mutat,változatos,ünnepre is jó.


Tészta:

1 tojás

25 dkg cukor

5 dkg margarin

1/4 l tej

4 dkg kakaó

25 dkg rétesliszt

1 sütőpor

Ezt összedolgozod,kissebb tepsiben kisütöd.

Krém:

2 cs pudingpor

1/2 l tej

20 dkg margarin

ízlés szerint porcukor

1 tortabevonó

A pudingokat a tejbe felfőzöd,kihülésig kevered,majd kikevered a margarinnal,és cukorral.Végén tortabevonó.


Azt szeretem ebben,hogy lehet a krémet variálni.Lehet bármilyen ízű pudingal,de lehet gesztenyemasszával,dióval,kókuszreszelékkel is.Már mindel csináltam.

2008. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nem tudom ilyenre gondoltál-e de azért elküldöm!

Semmi kifli

Hozzávalók: 25 dkg margarin, 33 dkg liszt, 1 evőkanál ecet, 7 és fél evőkanál víz, 1 csipetnyi só, 25 dkg töltelék(gesztenye, lekvár,cukros dió,cukros mák, stb.

A lisztet deszkára szitáljuk,megsózzuk,beledaraboljuk a margarint, amit nagyon alaposan elmorzsolunk a liszttel.Ráöntjük az ecetes vizet, és gyorsan sima masszává gyúrjuk.4 cipóra osztjuk, és egy tányéron betesszük a hűtőszekrénybe.Egyenként dolgozunk vele tovább.A cipót lisztezett deszkán 2mm vékony kerek lappá nyújtjuk.8 cikkre vágjuk szét.A körcikkek széles végére teáskanálnyi tölteléket rakunk, felsodorjuk a tésztát és kiflivé hajlítjuk.Sütőlapra tesszük, és előmelegített sütőben rózsaszínre sütjük.Még melegen meghempergetjük porcukorban.Egy adagból 32 kifli lesz.

Tényleg olcsó és finom is :)

2008. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sós kifli


1 kg liszt

12 evőkanál olvasztott zsír

Fél liter tej, 1 élesztő, kiskanál cukor

Só, tetejére egy tojás és kömény.


Az élesztőt felfuttatod a cukros tejben, a liszttel, olvasztott zsírral és a sóval összegyúrod, meleg helyen keleszted. Utána újra összegyúrod, kis kerek vipókat formálsz, kinyújtod kerek lappá, mint a pizzát felvágod, de előtte kis zsírral megkened, majd egyesével feltekered kívülről befelé. Tojással megkened, szórsz a tetejére sót vagy köménymagot és megsütöd.

Ne ijedj meg hogy zsír van benne nem margarin, észre se lehet venni.

2008. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a recepteket,van amit ismertem de olyan is amit kifogok próbálni.Szivesen várok még jó recepteket.
2008. dec. 10. 22:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fahéjas olcsó süti

Hozzávalók

2 egész tojás

6 dkg margarin (olvasztva)

40 dkg porcukor

4 kanál méz

3 dl tej

50 dkg liszt

2 mokkáskanál szódabikarbóna

1/2 cs őrölt fahéj

Leírás

A 2 tojást, margarint, porcukrot és mézet kikeverjük, hozzáadjuk apránként a tejet, a szódabikarbónával elkevert lisztet, fahéjat. 200 fokra előmelegített sütőben kb. 25 percig sütjük.

Munkaidő

15 perc

Elkészítési idő

40 perc


Jó étvágyat!

2008. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lidl-ben 0,5 kg-os fagyasztott leveles tészta, kinyújtva, megsózva, tetejét tojással kenjük, kis sajttal szórjuk, sütjük. Szép leveles lesz.
2008. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2009. jan. 2. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!