Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kiadós süti vagy torta leveles...

Kiadós süti vagy torta leveles tészta és körte/és vagy birsalma felhasználásával?

Figyelt kérdés

Hááát nem tudom, nem hiszem, hogy lesz erre jó ötlete bárkinek, de hátha...


Szeretnék valami kiadós sütit sütni. Amit mindenképp fel kellene használnom, az 2 bolti leveles tészta.

És sok körtém, illetve birsalmám van...


És semmiképp sem olyat akarok, hogy kiterítem a leveles tésztát, rápakolom a gyümölcsöt és megsütöm... Vagy ezek más formáját sem, hogy pl kiszaggatom, és muffintepsiben egyesével sütök ilyeket, nem....., meg hogy batyukat vagy táskákat csinálok belőle, azt sem....


Valami olyasmi kéne, hogy vagy a tészta és a gyümi közé valami olcsóbb hozzávalókból elkészíthető krém vastagon...

Vagy magából a gyümölcsből készülő krém, vastagon...

Esetleg ha még másfajta tésztát is sütnék hozzá, mondjuk valami piskótafélét egy rétegnek?!


Bárkinek valaki jó receptje van... Vagy ötlete.... :)



2022. szept. 11. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jujj pedig most nagyon kedvet kaptam egy fahejas-kortes pudingos reteshez. Olyan mint az almas-pudingos, csak kortebol.


Eltudom kepzelni vegulis ezt tortaformaban pite szerusegkent.


De en nem nyersen rakom ezekbe a gyumolcsot soha, hanem a reszelt gyumolcsot osszefozom edesitovel es fahejjal, meg teszek bele egy pici kemenyitot ezen a ponton, hogy ne legyen vizes, hanem olyan krem szeru legyen az egesz.


Igy a sutoben valo suteskor csak a vekony tesztanak kell atsulnie.


Ha meg nyersen raknad bele a gyumolcsot egy curd szeru kremet tudnek elkepzelni hozza. (De en fahej es pite fuggo vagyok.)

2022. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A levelestesztához nem való vastag krem mert eláztatja.

A kremest a cukraszdaban is úgy csinalják h külön sutik meg a lapokat és úgy töltik be.

2022. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó nekem külön sütős dolog is
2022. szept. 11. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Akkor nézz egy hagyomanyos kremes receptet, es a kremreteg tetejére, miután már megszilardult, pakolj pároltcbirsalma reteget és úgy rá a kisütött teszta tetejét.
2022. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

A birsalmát csak puhára főzve használhatod bármire is!

Én sem erőltetném ezt a “levelestésztatorta” vonalat, hanem a levelesből készítenék kakaós csigát, vagy sajtos rudat, a körtéből egy kevert sütit, amit kettévágnék és tetszőleges krémmel - én leginkább vaníliással - megtöltenék.

A birsből meg lehet birsalmasajt, felturbózva kandírozott gyümölccsel, pirított dióval, mandulával.

2022. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan mit jelent nálad a kiadós, kérdező? Ezzel akarod jóllakatni a vendégeket, vagy mi a cél?
2022. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!