Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket főzhetnék a...

Milyen ételeket főzhetnék a nagyböjt alatt?

Figyelt kérdés
Nehezen ment ma reggel a főzés. Igen, tudom, rá kellett volna készülnöm...

#étel #Böjti
2023. febr. 22. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk hamvazószerdán mi főzni sem szoktunk...
2023. febr. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Főzelékeket, mindenféle vegetáriánus kaját.A főzelékek feltéteként zöldség vagy gombafasírtot, ha mindenképpen húsnak imponáló dolgot akarsz készíteni. De lehet kapni mindenféle vegetáriánus virslit, kolbászt stb, ami hús helyettesítésére alkalmas. Én mondjuk jobban szeretem, ha minden az, ami, tehát én ezeket ritkán készítem, inkább tócsnit,gombafasírtot. De reszelt sajttal, sült hagymával, főtt tojással is jó a főzelék. Mindenféle tészataétel létezik, amihez nem kell egyáltalán semmilyen hús, sőt, a hal úgy tudom, megengedett, ha van kis fantáziád, halból ugyanazokat a kajákat is el tudod készíteni, mint húsból.
2023. febr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Hódot, az halnak számít:)
2023. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Köszönöm a tippeket.

Szétnézek a vegetáriánus receptek között.

Szeretném az étkezést minél egyszerűbben, természetesebben megoldani.

2023. febr. 22. 11:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire smoothiet, zabkását gyümölccsel, tojást zöldségekkel, pirítóst túrókrémmel, zöldségkencékke, reggeliző keksz, müzli, tejeskávé, tojásos szendó.


Ebédre valamilyen tészta, rakott zöldség, currys egytálétel, spenót, pizza bármilyen feltéttel, saláta, majonézes kukorica zöldségfasírttal, bármilyen indiai étel.


Vacsora magok, tofu, grillezett sajt, tejszínes fokhagymás szósz rizzsel, párolt zöldségek, pirítós, melegszendvics, lecsó, paprikáskrzmpli, tejfölös tészta, mákos guba, vagy az ebéd maradéka.


Ezer lehetőség van, nekem pl ilyenek a napjaim vegaként :)

2023. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én is böjtölök, a reggeli zabkása volt, napközben csak szendvicset tudtam enni (kápia, majonéz, sajt, torma), a vacsora paradicsomleves volt reszelt sajttal, a második tojástántotta egy kis szójaszósszal:)
2023. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sulis böjtölőként nekem így néz ki a napom:

Suli előtt: joghurt 2 keksz, és egy kv fél dl tejjel

Reggeli: 1,5 tojás zöldségekkel vagy cukormentes zabsütemény, vagy light sajt zöldségekkel

Nasi: gyümi (általában alma)

Ebéd: rizs/bulgur/ hajdina/ tészta grillezett zöldségekkel

Miután hazaértem; valamilyen leves: paradicsomleves, zöldségleves, krémleves

Vacsi: tonhal salátával, vagy sajt zöldségekkel, vagy tojás hagymával és zöldségekkel.

2023. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, arra figyelj, hogy ne egyél sok tonhalat! Max heti egyszer.


Grillezett zöldségeket friss alapanyagokból csinálod, vagy tudsz ajánlani valami gyorsfagyasztott csomagot?

2023. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A grillezett zöldségem általában azokból van összekeverve amit valamikor megvettünk akciósan frissen, csak romlásnak (elkezdett puhulni) indult és lefagyasztottuk. Ehhez keverek penny-s vagy lidls gyorsfagyasztott zöldhüvelyű zöldbabot.

Tonhalat nem eszek sokat, kb heti 2 alkalom. De miért nem szabad nagyon többet?


7. Voltam

2023. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: a tengeri halakban a nehézfémek felhalmozódnak. Fajtól és kifogási területtől függően ez változik, de terhesek nem javasolt. Ha rákeresel találsz cikkeket a témákban, amik kifejtik, hogy nem kell pánikolni, csak tartsunk mértéket.
2023. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!