Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tej- és tojásmentes,...

Milyen tej- és tojásmentes, kinyújtható-kiszaggatható, könnyen kezelhető tésztát készíthetnék?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiammal szeretném elkészíteni, aki boldogan "segít" a konyhában, viszont feltehetőleg tojásallergiás. Most tejre és tojásra teszteljük, hogy anélkül visszajönnek-e a tünetek. Korábban linzert készítettünk, azt elvileg lehet tojás nélkül is, de úgy elég nehezen kezelhető, reped stb.

márc. 22. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg ha úgy keresel rá, hogy vegán süti? Azokban elméletileg semmi ilyesmi nincs...
márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Vajas tészta készíthető margarinnal is
márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
20 deka liszt, 20 deka margarin (vaj helyett), egy csipet só, és annyi tejföl, amennyit felvesz. Nem tudom, mivel lehetne a tejfölt helyettesíteni, nagyon kevés kell, hogy nyújtható legyen. Jó kis alaptészta, akár sós, akár édes töltelékhez, egész picit leveles.
márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, kipróbálom. A tejfölöset is, vegán tejfölhelyettesítőt könnyű szerezni, másrészt kiderülhet, hogy csak a tojás a probléma és akkor tejlöllel is mehet. Megpróbálom majd a kifejezetten vegán recepteket, csak azok sokszor használnak speciális helyettesítő termékeket, amiket már macerásabb beszerezni, és nem is akarok sokfélébe beruházni, amíg nem biztos, mi a gond.
márc. 22. 15:19
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
A hagyományos linzertészta liszt-cukor-zsiradék(zsír, vaj, margarin tetszés szerint), semmi más. Tojás sem kell bele!
márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Az 5-ös vagyok: itt vannak a linzertészta arámyai: 3 rész liszt, 2 rész zsiradék, 1 rész cukor: 300 g -200 g - 100 g, de csak az arány a lényeg, annyit készítesz, amennyit akarsz.
márc. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os. Sajnos a saját tapasztalatom az, hogy ha nincs benne tojás, akkor sokkal jobban törik, szakad, nehezebb vele dolgozni. Ha én sütöm, oké, de egy kétévesnek kevésbé lesz úgy sikerélménye.
márc. 22. 18:10
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Keress rá arra, hogy mit használhatsz tojás helyettesitésére. Úgy emlékszem az egyik ilyen a sütőtök püré, sajnos már nincs szezonja.

Hirtelen ezt találtam, de érdemes több oldalon megnézni, ki választani neked mi a legjobb.

[link]

márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tojást helyettesítő dolgokról szóló link nem jó válasz. Érdekes!
márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#8, #9, nem tudom, ki és miért pontozta le. Én csak felpontoztam az általam hasznosnak ítélt v álaszokat, le semmit.
márc. 24. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!