Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bolognai/milánói alapból...

Blaiseboy kérdése:

Bolognai/milánói alapból leves recept valaki?

Figyelt kérdés
Egyszer ettem nagybátyámnál olyan levest, amit milánói vagy bolognai alapból készített. Nem tudom, hogy csak felhígította-e és "utánfűszerezte", vagy valami más praktikája volt-e. Ha valakinek van ötlete, tapasztalata kérem írja le! Köszönöm!
2010. dec. 3. 08:03
 1/4 Kriszti83 ***** válasza:
Segíts kicsit: mi volt még a levesben a darálthúson kívül? Zöldség, burgonya? Paprikás volt vagy tejfölös? Ízvilága?
2010. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olajon megpirítod a darálhúst vagy kockahusit. Szórd meg egy kis pirospaprikával, majd engedd fel vízzel. Tegyél bele zöldségeket. Sárgarépát, krumplit, zöldborsót, amit szeretsz. Dobj bele egy fej vöröshagymát, törj bele 2 gerezd fokhagymát is. Sóval, borssal ízesítheted. Közepes lángon főzd, ha minden megpuhult benne, állandó kevergetés közben add hozzá a bolognai/milanói alapot. Ha kész a vöröshagymát vedd ki belőle. Ezt a receptet csak én találtam ki, elég gyakran kísérletezgetek itthon. Ilyesmire gondoltál?
2010. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, hogy nem válaszoltam, csak elsiklott a szemem az e-mailen ami jelezte, hogy válasz érkezett.


Hasonlóra csináltam mint a nagybácsi (paprikás jellegű) levese.

Megcsináltam az alapot a hússal, aztán ráöntöttem paradicsomlevet, vízzel még higítottam, só, bors, oregano, rozmaring, majd a kész levesbe sajtot reszeltem! Imádta az asszony! :P

2010. dec. 7. 13:00
 4/4 A kérdező kommentje:

A tippet meg kipróbálom!

Én a hagymás-bab receptet emeltem a magasságokba! :) Hehe...

2010. dec. 7. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!