Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon finom brokkolikrém...

Nagyon finom brokkolikrém leves recept?

Figyelt kérdés

A neten elég sokat találtam, és mind más... Írnátok nekem olyat, ami ki van próbálva és jó?

Kezdő háziasszony vagyok, úgyhogy légyszi részletesen és érthetően :)

Köszönöm!


2011. jún. 14. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem zárkózol el a húsleveskockától, akkor:

1 liter víz, 2 db Maggi tyúkhúsleveskocka - ebben megfőzöl 450 g fagyasztott brokkolit (a tescós, aldis saját márkás nagyon jó), ha puha, brokkolit kiszeded + kevés levet, 175 g-os tejföllel leturmixolod (Danone-nal lesz a legkrémesebb) és visszaöntöd a maradék léhez, felforralod. A párom levesgönggyel szereti, nekem az túl sós, betűtésztát szoktam főzni hozzá. Lehet sajtos pirítóssal is tálalni.

2011. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm! Friss brokkolim van itthon, de gondolom az nem sokat számít bele...

Só nem is kell bele külön, ha teszek húsleves kockát?

2011. jún. 14. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Húsleveskocka nélkül is meg lehet csinálni, csak kicsit macerásabb... Sárgarépát, petrezselyem gyökeret reszelek, kis olajon felteszem, hagymát hozzá, amikor a hagyma üveges, az olaj pedig sárga a répától, meghintem liszttel. Ha a liszt kicsit megpirult, felöntöm vízzel, fokhagymát reszelek hozzá, só, bors és jöhet a brokkoli (mélyhűtött hamar megvan, frissen kicsit tovább tart...). Amikor megpuhult a brokkoli, leturmixolom. Attól függően, hogy mennyi lisztet sikerült az elején beletennem, a végén tejfölt teszek hozzá, vagy habarást (tejföl + liszt). Attól is függ, mennyire szereted krémesen, vastagon. Persze tejföl helyett tejszínnel még selymesebb! A legvégén szoktam bazsalikomot tenni még hozzá. Mi pirítóssal és reszelt sajttal szeretjük:-D
2011. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha kockából cisnálod, nem kell sózni - éppen elég sós.

Friss brokkolit biztos tovább kell főzni, de szerintem abból is jó lesz.

Én lisztet sose teszek bele, a brokkoli eléggé besűríti.


A húsleveskockánál jobbat még nem találtam. Amit írt a második, az nekem már nagyon macerás. Olyankor szoktam brokkolit csinálni, mikor nagyon sietek (fél óra alatt kész). Persze tudom, hogy nem túl jó. Próbáltam bio húsleveskockából, nem volt finom. Lehetne maradék húslevesből is csinálni, úgy egészségesebb lenne, de nálunk sose marad lé. :)

2011. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

felteszem főni a friss brokkolit egy-két répa egy szeletelt hagyma és egy kicsi krumpli társaságában. egy kis ételízesitő megy bele.ha már puha minden a léből beszek ki, hátha vissza kell hígítani. aztán botmixerrel

töf-töf, összeturmixolom, egy két decis főzőtejszínnel

egy kicsit újra forralom. itt lehet, hogy kell a félretett lé, ki , milyen sűrűn szereti.

az extra nálunk, hogy két három szelet bacont csíkokra vágva kisütök, kiszedem. a zsírjában megpirítok egy kis kenyérkockát, és ezek együtt mennek a tetejére tálaláskor.

ha van otthon póré vagy újhagyma, akkor abból teszek bele

egy darabkát vagy egy-két szálat.

nagyom finom, mi így szeretjük.

2011. jún. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9:40-es vagyok. Jé!!! A bacon-ről jut eszembe! Majd el is felejtettem, ha véletlenül van otthon egy kis szalonna bürke, és az elején beledobod azt is a lábosba, aztán amikor kiolvadt a zsírja kiveszed... Nyammm De régen is csináltam már így. Megyek, előveszem a brokkolit:-)))))))
2011. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mindmegette.hu

De én a Forró Bögrét preferálom, hidd el nagyon finom. :D

2011. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!