Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet olcsón enni?

Mit lehet olcsón enni?

Figyelt kérdés

Majdnem egyszerre veszítettük el a munkánkat a férjemmel.

Ahogy kiszámoltam napi kb 500,max 600ft jut kettőnknek kajára miután a rezsit kifizettük.Mit,hol vásároljak,esetleg néha meleg étel is beleférhet?Própáljuk

túlélni,de segítsetek, ötleteket kérek szépen!Egyébként

Budapesten élünk már,itt drágább minden ahogy tapasztaltam.


2010. dec. 9. 01:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%

A kínai kaja. Laktató és vannak olcsóbb helyek. Én hetente többször is eszek, és olcsóbban kijövök mint ha bevásárolnék.

De 500-600ftból kettőtöknek se lenne elég így nem tudom:(

Esetleg még ramen, zacskós levesek, kálvin téren a vásárcsarnokban lehet kapni, egy adagra való 75 ft, és csak víz kell hozzá amit megmelegítesz vagy fel is forralhatod. Illetve még az is laktató, legalábbis én jóllakok vele.

2010. dec. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%
zacskós leveseket ehetsz zsákszámra, egyrészt meleg étel ami jó. nagyon olcsó 80-90 Ft és sokat lehet enni belőle. Egy étkezésnek elég is. vannak olcsó felvágottak 120-150 Ft párizsifélék, meg kenyér és még bele fér a szörp is meg kristály víz. elég kétszer enni egy nap. és bár nincsen a zacskós levesbe semmi tápanyag, de vígasztaljon hogy az eredetibe sem már :(. Azért vehetsz vitamintablettát a dm-ben van 220 Ft ért magnézium vas meg multivitamin, amúgyis olcsóbb mint a szörp meg legalább egészséges is, és csak fel a fejjel!
2010. dec. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%
Hát én most csak egyet tudnék mondani, cukkini. Sok minden elkészíthető belőle, a tescoban nálunk 250ft/kg.
2010. dec. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
Jah és a töltött káposzta sem drága, tekintve, hogy 2en kb. 1 hétig tudnátok enni azt a mennyiséget ami 1kg darált húsból elkészíthető. Még lehet tovább is kitartana.
2010. dec. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%

[link]


+ főzelékek. én pl nagyon szeretem a kelkáposzta főzeléket. feltét nélkül is megeszem. de feltétnek jó kis lecsókolbász megpirítva tojás stb. a penny-be fél kg csirkemáj 250 ft. krumpli leves lecsókolbásszal. a lidl-be 1 kg parizer 600 ft de az nagyon gagyi. ... hát szval majd bele jöttök. nézelődj a boltokba.

2010. dec. 9. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok összegyűjteni, hogy vegyetek egy zsák krumplit, egy zsák hagymát, olajat, tésztát.

A környéketeken nincsen baptista gyülekezet? Szoktak ételsegélyeket osztogatni(EU-s) Van benne egy csomó minden. Liszt,tészta, instant levesek, keksz, cukor stb.

2010. dec. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%
a kinai zacskós leves tényleg olcsó és finom. Mellé sült krumpli virslivel pld. Én soxor eszem :)
2010. dec. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

A zacskós ételek,kínai kaják csak ránézetre olcsók,de hosszú távon nem és nem is jók.

Ha van fagyasztótok,akkor előre főzhetsz sok mindent,és nem is kerül sokba.

Mi kettőnkre havonta max.30.000.-et költök,és mindig jó kaját eszünk.

Zsírral főzők,mert az egészségesebb,jobb és olcsóbb is,mint az olaj.

Oldalast lesütöm és lefagyasztom pár darabonként. Bármilyen főzelékkel,rizzsel,vagy krumplival jó.

Darált húsból fasírozott,szintén lefagyasztható. Vagy készítek belőle milánóit,azt is letudom fagyasztani. Kiengedéskor teszek rá még ketchupot,és finom.

De főzök belőle paradicsomos húsgombócot,vagy savanyúkáposztában főzőm meg a húsgombócokat. Ezt is letudom fagyasztani. (A húsgombócot csak akkor teszem a fazékba,ha már forró a leve,így biztosan nem főnek szét)

Hó elején veszek 2-3 kiló tarját,vagy sertéscombot egyben. Otthon felszeletelem. A csontból jól bezöldségelve levest főzök,a szeleteléskor leeső húsdarabok jók rizseshúsnak,vagy hagymás zsíron megpárolva, bármilyen körettel.

Csirkéből csak felsőcombot veszek. Azt is kicsontozom és leszedem a bőrét is. Ezekből szintén lehet levest főzni.

Pörköltet is lelehet fagyasztani,sőt a nokedlit is.

Veszek pulykanyakat,megfőzöm levesnek. Leszedem a csontról a húst,és abból is sokmindent lehet főzni.

Veszek nagy fej káposztát és kelkáposztát. Felszeletelem,adagonként lefagyasztom. Főzök belőle paradicsomos káposztát,káposztás tésztát,kelkáposztafőzeléket,a kelkáposztából virslivel frankfurti levest.

Krumpliból pedig szintén sok midnent lehet készíteni.

Hajában főve vagy sütve jó vacsorának is. Zsírral,töpörtyűvel,de szoktam úőgy is,hogy zsírt forrósítok,ráteszek pirospaprikát,és ezt tesszük a főtt krumplira.

Vagy tört krumplihoz teszek egy tojást,és annyi lisztet,hogy olyan állagú legyen,mint a gombóc tészta. Kizsírozott tepsibe teszem,a tetejére egy kiskanál zsírt,sütőben pirosra sütöm. Lekvárral kitűnő vacsora.

Tarhonyát főzőkolbásszal készítem. Ez is lefagyasztható.

Sütök kelt tésztákatg: buktát,kakaóscsigát,kelt kuglófot.Utóbbit kis formákban sütöm (esetleg muffinformában). Lefagyasztom,mikróben 1-2 perc alatt kimelegszik,és olyan,mint a friss. Tejjel,vagy teával jó reggeli vagy vacsora.

Havonta sütök 8 tojásból piskótát. Készítek valamilyen vajaskrémet,megtöltöm,teszek rá még Hulalából vert habot,a tetejét megszórom porcukorral. Feldarabolom,és négyesével folpackba csomagolva lefagyasztom. Evés előtt kibontom a folpackból,és a hűtőben hagyom,amíg felenged.

Így mindig van desszertünk is.

Leleményességgel sok mindent meglehet oldani,és nem kell éhezni.

Remélem,hogy tudtam segíteni valamennyit.

Kívánom,hogy mielőbb találjatok munkát,és jobban élhessetek.

2010. dec. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%

tészta minden mennyiségben meg rizs. olcsó és sokmindennel elkészíthető.pörköltalapra, lecsókolbász,gomba,olcsó virsli, tojáspörkölt .

főzelékek,Lidl-s mirelitből, rántott párizsival.

krumplistészta, darástészta,tojásos tejfölös tészta stb.

mindenképpen az otthonfőzéssel jössz ki olcsóbban.

most is Lidl-ben lesz hétvégén hagyma krumpli akció!!

együttérzek Veled a nehéz időkben, de túl lehet élni.

túl kell élni!! kitartás.

üdv.

2010. dec. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Krumplis tészta, Krumpli főzelék, Tócsni, kenyérlángos, túróstészta, borsóleves! Ezek az ételek hamar megvannak és olcsók is! Szerintem a tesco nagyon olcsó és minden van! Esetleg valami piac!
2010. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!