Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű csirkemell/comb...

Egyszerű csirkemell/comb receptek?

Figyelt kérdés
Amelyek mégis isteniek! Életemben először átjönnek a párom szülei vacsorázni ma este.Nagyon váratlanul ért és nagyon izgulok,írjatok nekem valami nagyon finom receptet,amit tuti nem ronthatok el! Köszönöm szépen!
2011. jan. 7. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
www.no-salty.hu, a www. mindmegette.hu, vagy a www.serpenyo.hu oldalakon már keresgéltél?
2011. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem van egy tuti csirkecomb receptem. Általában én is elsütöm vendégségben is, nem lehet elrontani és Isteni finom.

Én egybe combokkal szoktam csinálni.

Megmosod...letörlöd és bekened mindkét odlalát (én még a bőre alá is szoktam tenni) kotányi sültcsirke fűszersót. Megpucolsz vagy 3 fej fokhagymát. (minél több, annál jobb!)

A csirkecombokat egy tepsibe beteszed és közé meg mellé szórod a megpucolt fokhagyma fejeket. Én sokat szoktam, eszméletlen finom lesz tőle. Aztán meglocsolod olíva olajjal az egészet és kb egy ujjnyi, vagy picit több vizet öntesz alá. Lefedet fóliával és jó puhára párolod. Ha már puha, akkor leszeded a fóliát és pirosra sütöd. A fokhagymák finomra puhulnak és olyan szaftja lesz, hogy megnyalod a 10 ujjadat. Én még a fólia levétel után szoktam a saját levébvel locsolgatni.


Jó étvágyat hozzá! (krumplipürével szoktam tálalni)

2011. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tinker Bell ***** válasza:
A csirkemellet tekerd baconbe és úgy süsd meg, vagy tűzdeld meg hagymával és baconnel. Vagy csak simán süsd meg fűszeresen és mellég baconbe tekert töltött burgonyát adj.
2011. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

SÓN SÜLT CSIRKECOMB: Tepsibe alufolia, rá 1kg. só, fűszeres combok ennyi. 180 fokon kb. 50-60 perc.

csirkemell: én fokhagymasót elkeverek granulált fokhagymával a mellszeleteket beszórom állni hagyom , panírozom.

2011. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Második vagyok: természetesen 180-200 fokon sütőben. (ezt kihagytam)
2011. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
12:14-es! Kb. mennyi idő,míg megpuhul?
2011. jan. 7. 12:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csirkemellet jó vékonyra kiklopfolod, 2-3 csík baconre teszed, megszórod előzőleg leforrázott spenóttal, majd teszel rá feta sajtot és feltekered.

Sütőben 200 fokon 1 óra kell neki és valami nagyon finom.


Nem nagyon kell különsózni a pipit, mert a bacon, feta nagyon sós. Köretnek fűszeres krumpli gerezd, vagy vegyes köret süti.

2011. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

itt vagyok, csak ebédeltem :)


Kb. olyan 40-45 perc, de nyilván sütője válogatja

2011. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Én csibe bőre alá szokom tölteni a köv. tölteléket (előtte besózom a csibét, de ha csak combod van az is jó):

hagymát, gombát, füstölt szalonnát, csibemájat dinsztelni, só, bors, esetleg pici vegeta, ha kicsit kihűlt + főtt borsó, nyers tojás és tejbe áztatott kifli. Meggrillezni simán mintha csak a puszta csibét grilleznéd. Isteni finom!!! Próbáld ki!

2011. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül a fokhagymás csirkét csináltam meg,és mind elfogyott!
2011. jan. 9. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!