Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lekváros piskótát, hogy...

Lekváros piskótát, hogy csináljam, hogy ne törjön el? Valami bevált recept?

Figyelt kérdés
tudom melegen kell feltekerni.
2011. márc. 7. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Egy cukrásztól kaptam a tippet: elször is forró (200 fok) sütöben kell sütni, de csak 10-12 percig (amig világos sárga szint kap), akkor azonnal bevizezett és kicsavart konyharuhára boritani, és rögtön felcsavarni, kitekerni és újra össze. Ha igy csinálod, akkor elöször nem lesz száraz a tészta, mert gyorsan sül, másodszor a nedves szalvétától puha marad.

Elötte én is rengetegszer dobtam ki a piskótát, amióta iy csinálom, még mindig sikerült.

2011. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Frissen,melegen (még töltelék nélkül) szoktam tiszta konyharuhával feltekerni, úgy hűl ki. Aztán kitekerni, megtölteni, újra felcsavarni -konyharuha nélkül!
2011. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

értem.

köszönöm :D

2011. márc. 7. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:

a krémes töltelékűt kell kihűteni újratekerés előtt..

mamám (cukrászféleség) így csinálja:

Kicsit lazábbra csinálja a vizespiskótát, kevesebb ideig süti mint általában, kiszedi, lisztezett deszkára leteríti, lehúzza a sütőpapírt az aljáról, azon melegében megkeni és feltekeri! Sose tört még el.

2011. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet. Anyukám is (és ennek alapján én is), a tésztát mindig a sütőből kivéve, vizes (jól kicsavart) konyharuhára borítja a tésztát, és azonnal feltekeri. Majd, majd megint fel.

Nem szokott megtörni.


Üdv!

2011. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!