Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Párolt káposzta? Lila vagy...

Párolt káposzta? Lila vagy fehér káposztábol finomabb? Bevált recept valakinek?

Figyelt kérdés
Köszönöm !!!!
2011. okt. 23. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Lilakáposzta.

A lilakáposztát és kb negyed annyi almát szeletelj le hajszálvékonyabbnál kicsit vastagabb szeletekre. A káposztát sózd meg, pici olajba párold. Ha összesett tedd bele az almát, egy csipet cukrot, fahéjat. Ha már majdnem kész öthetsz hozzá vörösbort egy picit. Addig párold amig a lé el nem párolog.

Sültekhez kiváló. ;)

2011. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is a lilakáposztát szeretem jobban. legyalulom szép vékonyra. enyhén sózom. egy közepes hagymát apróra vágok és megdinsztelem. erre teszem a kissé összeesett képosztát

és megszórom kevés őrölt köménnyel. fedő alatt párolom,

és mielőtt teljesen megpuhulna pár csepp ecettel savanyítom, így szép szálas marad. egy kis cukrot is teszek rá, hogy az egész egy kellemesen savanykás pikáns ízű legyen.

van amikor én is szelek bele pár szem almát, nagyon finom lesz tőle.én is a vége felé teszem bele,mert hamar megpárolódik.

2011. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
én is lila
2011. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 doboszoli ***** válasza:
Perverzióként próbáljátok ki egyszer a hordós savanyú káposztát párolni. Mondjuk sztrapacskára..
2011. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az nem perverzió, hanem nagyon finom.


A lila káposztánál a kömánymagot az olajban ki kell "pattogtatni", finomabb lesz

2013. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok perverz.
2014. júl. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!