Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami hús nélküli recept...

Valami hús nélküli recept kellene nekem. Nem szeretnék főzeléket, lecsót, salátát. Valami egyszerű, gyors és finom kellene. Van ilyen recepted?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Krumplit karikázol egy tepsibe, megszórod ízlés szerint fűszerekkel, vagy kész fűszerkeverékkel, esetleg csak sózod, rá tejfölt kenni, sajtot szórni.

Mire a krumpli puha lesz, a sajt megpirul.


Vagy bármilyen zöldségeket ízlés szerint teszel egy serpenyőbe, és teszel mellé esetleg pár krumplit, hogy laktatóbb legyen.


Én ma vacsorára töklecsót készítek, tettem el nyáron zsenge tököt felkockázva, kell még bele hagyma és tojás. Nem olyan, mint a "rendes lecsó", ez is egy kis változatosság.


Készíthetsz még spagettit, paradicsomos szósszal, vagy zöldséges pizzát.


Ha van otthon tejföl és túró, liszt meg krumpli, akkor lehet csinálni sztrapacskát.


Készíthetsz bármilyen krémleves, a variációk száma végtelen, attól függ, mit találsz. Lehet répa, sárgaborsó, krumpli, fokhagyma, brokkoli, zöldborsó, paradicsom, vagy bármi, ami ott kallódik egy ideje a hűtőben, kamrában.

Vegyes zöldségekből elég változatos levesek készíthetőek, ízlés szerint tésztával vagy anélkül, esetleg egy jó tojásleves pirított kenyérkockával.


A változatosság gyönyörködtet. :)

2011. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Dödölle?

Krumplit megfőzöd, áttöröd. Teszel hozzá lisztet, és jól kikevered. (Annyi lisztet, hogy jól keverhető, szaggatható masszát kapj.)

Közben felvágod a vöröshagymát, bő zsiradékban megdinszteled, majd beleszaggatod a krumplis masszát, és jól lesütöd. Nem baj, ha ropogós lesz.

Aztán tejfölel, fokhagymával tálalhatod. Vigyázz, nagyon laktató.


Üdv!

2011. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Pásztor tarhonya, tojás krokett, krumpli fasírt.
2011. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még:

-rakott krumpli hús nélkül, mondjuk gombával vagy vegyes zöldségekkel

- tócsni

Vagy egy is gyors egytál étel,.

Hagymát dinsztelsz olajon, majd zöldborsót vagy zöldbabot vagy babot teszel bele. (Lehet konzerv, úgy még gyorsabb.) Aztán mehet hozzá még gomba, kukorica, vagy ami tetszik. Felöntöd paradicsomma, oregánót, majorannát teszel bele, sót, fokhagymát.

Kenyérrel fenséges.


Üdv!

2011. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Ma csináltam életemben először harcsapaprikást (afrikai harcsafiléből) túróscsuszával, isteni finom. Nagyon gyorsan elkészült, könnyű és laktató.
2011. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

én épp most csináltam ilyet és nagyon finom ! :

pár krumplit meghámozol, kockákra vágod,megfőzöd sós vízben, de nem túl puhára.

egy tűzálló tálat kikensz olajjal.

a főtt krumplit beleteszed, teszel rá kockákra vágott paradicsomot, felszeletelt gombát ha van otthon, lilahagymát.

1 felvert tojást összekeversz tejföllel, ( annyival, hogy elég legyen arra az adag zöldségre amit csináltál ) teszel bele sót, borsot, egy kis zöldfűszert ( pl. oregánó )

ráöntöd a zöldségekre, sajtot reszelsz a tetejére.

be a sütőbe 15 percre, és már kész is :)

2011. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Karikázz fel vékony szeletekre cukkinit, kis sóval-borssal, olívaolajjal halmozd fel egy tálba. Kicsit hagyd állni, ha van rá időd, ha nincs, az sem baj.

Grillben vagy sütőben, de akár sima teflon tepsiben sütögesd ki őket, amíg megpuhulnak és kicsit barnásak lesznek.

Keverj hozzá tejfölből és áttört friss fokhagymából (és esetleg apróra vágott zöldhagymából) hideg szószt.

Tálald pirítóssal a cukkinit és a szószt!

Jó étvágyat!

2011. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!