Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbetegek étrendjéhez...

Cukorbetegek étrendjéhez keresek útmutatást? Mit lehet enni, mennyit, és hasonlók. Kezdő cukorbetegről van szó, akinél most derült ki.

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is kezdődő cukorbetegségem van, inzulinpótlásra még egyelőre nincs szükségem, csak diétára. Gyógyszert sem szedek egyelőre, először megpróbálkozom az életmódváltással. Nálam az a helyzet, hogy a hasnyálmirigyem túl sok inzulint termel (a normál érték többszörösét), de ez a megnövekedett inzulin se képes arra, hogy normális tartományban tartsa a cukromat. 7-8-9-es cukraim vannak. (Inzulin rezisztencia, ha érdekel, érdemes utánaolvasni, ugyanis a hagyományos diabéteszgondozóban soha nem vizsgálta a kutya sem az intulinszintemet, mindig csak a cukromat, és az nem elegendő)


Nos, én most nagy nehezen erőt vettem magamon, és eltökéltem magam, hogy gyökerestől átalakítom a táplálkozási szokásaimat a következő program szerint:


[link]


Ez egy 25 napos program, de én adtam magamnak több hónap türelmi időt, mert szerintem 25 nap kevés az átálláshoz.

4 hete kezdtem el, most nagyjából a 19. pontnál tartok, leszámítva azt, hogy néha egy-egy korty kávé és hetente egy-egy falat sima lisztes/cukros cucc még lecsúszik, de pár hét múlva elhagyom ezeket is.

Plusz még nem kezdtem el szedni azt a gymnema sylvestre nevű szert sem, amit a 18. napnál ír a program. Még gondolkodom rajta, hogy merjem-e beszedni. Lehet, hogy nem is lesz szükségem rá.


Amit már most, az elmúlt négy hétben tapasztaltam:

Visszatért az igazi, egészséges, normális éhségérzetem, amit talán már évek óta nem éreztem. Az elmúlt pár évben a vércukoreséseimre, zuhanásaimra hittem mindig azt, hogy éhségérzet. Ha szigorúan tartottam magam az előírt szénhidrátmennyiséghez, éhes maradtam, amikor meg túlléptem a megengedett számokat (nem sokkal!) akkor egy-két óra múlva megint lezuhant a cukrom, szinte remegtem valami kajáért.

A 25 napos diéta hatására ez az ingadozás már most megszűnt teljesen. És nagyságrendekkel kevesebbet eszem, sokkal, de sokkal kevesebb kajától jóllakom!


Szóval azt javaslom, hogy szólj az ismerősödnek, hogy mutassa meg a diabetológusának ezt a 25 napos programot, és ha a diabetológusa áldását adja rá, már holnap kezdjen bele.


(hiába tűnik sokkal drágábbnak minden alapanyag, lényegesen kevesebbet eszem azóta, hogy elkezdtem, szóval havi szinten nem kerül sokkal többe ez az életmód)

2011. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van egy totális tippem, ami éppen erről szól. Kérd a 25.nap.hu-ról /regisztrálni kell/ az útmutót. Pontosan leírják miből mennyit igen és miből miért ne.
2011. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Kedves Második válaszoló, köszi a weboldal címét, nem is tudtam eddig a létezéséről.

A 25 napos diétára is tök véletlenül találtam rá a neten, aztán eddig nem nagyon foglalkoztam azzal, hogy ki az eredeti szerzője stb...

2011. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is az vagyok, napi 180 g a megengedett szénhidrát mennyiség.

Nem ehetek fehérlisztes dolgokat, abszolút nem szabadna, meg cukrot. Sokszor eszem keveset inkább, kapok gyógyszert és tornázok rendszeresen, így jól érzem magam.

Érdemes utánajárni a szénhidrátos és cukros dolgoknak és mostmár mindig megnézem a csomagolást is,hogy mi van benne.Ha jót akarsz magadnak, minden édesítőt(Ezerédes) olyat válassz, ami fruktóz alapú, diabetikus lekvárba is ilyet keress, mert ezeknek jó az íze.

2011. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13.23-as. Nekünk 25 nap alatt megküldték a programot /naponta egy levelet/. Nemcsak útmutatást adtak, hanem drákói szigorral és iszonyatos kiadással járó ígéretet arra, hogy 25 nap alatt KI LEHET JÖNNI a cukorbetegségből. Véleményem szerint a kúrához és annak tartásához minimum egy másfél milliós fizetés és legalább két testőr kellene. Képtelenség betartani.
2011. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20:09!

Mire gondolsz pontosan, amkor iszonyatos kiadásról beszélsz? Miket akartak megvásároltatni? Én vagyok az, aki írta, hogy a 19. pontnál tart, és én úgy számolok, hogy havi szinten (4 fős család vagyunk) kb. 10.000 - 20.000 Ft többletkiadásunk lesz. De mondom, én még nem értem a program végére, de olvastam, hogy van valami superfood is, igen az piszok drága.


Egy rokonomnak cukorbetegség miatt leamputálták a lábát. Évekig járt hozzá ápolónő + tolókocsi + rehabilitáció + rengeteg gyógyszer + irtó nagy teher az egész rokonságnak. Végül a szemei is tropára mentek.

Ezt add össze. Persze nem vitatkozni akarok, félre ne érts! Ez csak a saját véleményem.


Elkezdtem teljeskiörlésű kenyeret enni. Iszonyat drága, 500 Ft fél kiló. Na most az a fél kiló nekem 5 napra elég.

Pedig nem vagyok madárétkű. Most kizárólag hajdinát, barnarizst, teljes kiörlésű rozskenyeret, és nagyon ritkán krumplit eszem, mint szénhidrátot.

És az egy hónappal ezelőtti adagok töredékével jóllakom.

2011. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj ennél a diétánál, hogy nemcsak meg kell vásárolni bizonyos dolgokat, hanem ki kell hagyni egy csomó élelmiszert, amit addig fogyasztottál. Ezeket pedig méregdrága másikkal kell helyettesíteni. A testőröket arra értettem, hogy vigyáznak az emberre, nehogy megszegje a diétát.
2011. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, értem! :-) :-D


Az tény és való, hogy baromi drága az olivaolajat vagy a kókuszzsírt megvenni a napraforgó olaj helyett, de pl. mivel elfelejtheted a lángosokat meg a rántott húst (azaz a bő zsiradékban sült kajákat), alig fogy az új olajokból.


Amúgy azzal tökéletesen egyetértek, hogy iszonyat nehéz átállni - ezért nálunk most megpróbálok először én átállni erre az új fajta táplálkozásra, aztán lassanként bevezetem az egész családnál. Apránként. Ők nem cukorbetegek, szóval már azzal is sokat teszek értük, ha mondjuk csak a felére odafigyelünk az új szabályoknak.

2011. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!