Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a legjobb citromtorta...

Melyik a legjobb citromtorta recept? Olyan kellene, ami nem túl habos.

Figyelt kérdés
Ha van kedvetek, a díszítéséhez is írhattok tippeket.
2011. márc. 23. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
mit lehet szeretni egy citrom ízű tortán ? Útálom !.
2011. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy finom, citrom ízű.:)
2011. márc. 23. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a kedvencem:

sütök egy 3 tojásos kerek piskótalapot (1 citrom reszelt héját is beleteszem a tésztába).

Krém: 3 dl tejjel, ízlés szerint cukorral főzök 1 csomag vaníliás vagy tejszín ízű pudingport. Ha kihűlt, belekeverek 1 kis poharas 20 %-os tejfölt, és 1 citrom reszelt héját és levét. Rákenem a tésztára, hűtőbe teszem, hogy jól megdermedjen. Főzés nélküli pudingporral is készíthető, ez esetben 1 csomag főzés nélkül vaníliás pudingport 4-5 perc alatt jól kikeverünk 1 NAGY poharas 20 %-os tejföllel. Ehhez nem szoktam cukrot tenni, csak a reszelt citromhéjat és levet. Nagyon finom!

2011. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mindkét krémhez keverhetsz zselatint is. 1 teáskanál étkezési zselatint 1 evőkanál vízzel felmelegítesz, majd langyosra hűtöd és a krémhez kevered. Így miután megdermed, "kocsonyásabb" lesz a krémed. Nem muszáj a zselatin, anélkül is kellőképpen megdermed és finom lesz. Ez egyáltalán nem az a habos, vajas citromtorta recept, ezért szeretjük nagyon.
2011. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!