Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pogácsa recept? Valakinek van...

Pogácsa recept? Valakinek van valami jól bevált és gyorsan elkészíthető receptje?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez isteni finom:

[link]


A tésztába 2 tojássárgája helyett 1 egész tojást teszek, 3 kávéskanál sót, és általában nem gyúrok bele reszelt sajtot, csak a tetejét szórom meg vele. Nagyon-nagyon finom, pihe-puha pogácsa lesz belőle. Évek óta ezt készítem, mindenki dicséri.

2011. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2011. ápr. 14. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Itt van még egy:

25 dkg liszt

25 dkg margarin

25 dkg túró

1 kávéskanál só

Összegyúrjuk, éjszakára hűtőbe tesszük, másnap szaggatjuk, megkenjük tojással, megszórjuk sajttal, és forró sütőben megsütjük. Ezt a receptet még nem próbáltam, de azt mondják, amilyen egyszerű, olyan finom.

2011. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hú,de aranyos vagy,ez is jó,köszi!Az lenne még a kérdés,hogy kb. 10 emberre,mennyit csináljak?elég ha dupla adagok gyúrok vagy többet kellene?(Lesz másmilyen süti is,szóval nem akarom,hogy rajtunk maradjon a sok pogi..)
2011. ápr. 14. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első, élesztős, kelttésztás receptnél elég a dupla adag (3-4 gáztepsivel lesz belőle). A túrós receptnél nem tudom, mivel még azt sosem csináltam, nem tudom, mennyi lesz belőle, de mivel abban nincs se élesztő, se semmi, szerintem abból a tripla adag is kell.
2011. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szoktam ezt 3*25 dekást csinálni, nagyon finom, de tényleg nem sok.Ha fele tehéntúró, fele juhtúró még finomabb.

javaslom, hogy csinálj duplát az első ajánlatból, ebből pedig egy adagot, de rudakban , mert úgy is isteni finom.

2011. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!