Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túrórudi torta recept tojás...

Túrórudi torta recept tojás nélkül?

Figyelt kérdés

Kétéves kisfiam nem szereti a cukrászsüteményeket, de a túró rudit nagyon. Ezért gondoltam, hogy csinálnék neki a szülinapjára sk. egy hatalmas túrórudit, azaz tortát :). Szigorúan tojás nélküli receptet szeretnék (hiszem, hogy a túrórudira jellemző íz enélkül is kialakítható), mert soha nem teszek semmibe tojást hőkezelés nélkül, főleg olyan ételekbe nem, amiből gyerekek is esznek.

Tud valaki ilyen receptet? :)


2011. ápr. 16. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A tésztájában (amit sütni kell) lehet tojás?
2011. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Belinkelem azt a receptet, ami nálunk mindig nagy siker:

[link]


Én általában a mascarpone helyett 2-3 dl felvert tejszínt szoktam a krémbe keverni + dr. oetkeres zselatinfixet (a zselatin helyett), és őzgerincformába teszem, nem püspökkenyérformába. Ja, és nem 20 dkg, hanem 25 dkg túrót használok. A marcipánt pedig pillecukorból is készítheted, ugyanilyen szép lesz.

2011. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Persze, amit megsütnék abban lehetne tojás, de bevallom, ebbe a tortába én nem tennék piskótát, hiszen az az igazi túrórudiban sincs. Csak a töltelékre, a csokimázra ill. a "papírjára" gondoltam - és az, hogy marcipán helyett lehet pillecukorból is csinálni, fantasztikus ötlet!!! Hogyan csinálod?
2011. ápr. 17. 06:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem, még nem késtem el a válasszal. Én ez alapján készítem a hamis marcipánt pillecukorból:

[link]

A recept alatt sok hasznos hozzászólást is olvashatsz, ami megkönnyíti az elkészítést.


Itt egy másik hamis marcipán recept:

[link]

Ez is isteni finom, talán még könnyebb is elkészíteni, mint a pillecukros változatot, olcsó, jól nyújtható, formázható, ételfestékkel színezhető. Ha nem kapok pillecukrot, akkor ezt a receptet használom. Sőt, mostanában szinte csak így készítem.

Mindkettő nagyon jó! Sok sikert az elkészítéshez! Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2011. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem késtél el, csak egy hét múlva lesz a nagy esemény, és köszönöm szépen, kedves vagy! A második hamis marcipán nekem egyszerűbbnek tűnik, ezt fogom kipróbálni, az első az én "ügyességemhez" képest egy kissé rizikós.
2011. ápr. 17. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a második receptet én is jobban kedvelem, mert sokkal egyszerűbb. Majd írd meg a végeredményt! És boldog szülinapot a kis lurkónak!
2011. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!