Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom saláta öntet recept...

Finom saláta öntet recept (gyors, egyszerű, nem majonézes)?

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Joghurtba aprított zöldfűszerek. Jó étvágyat!
2009. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

* 1/2 citrom leve

* 3 ek olívaolaj

2009. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

*

3 ek vörösborecet

*

friss vagy szárított oregano (aprítva vagy morzsolva)

*

1 gerezd fokhagyma (préselve)

*

só, őrölt bors

*

6 ek olívaolaj

*

1-1 ek apróra vágott piros paprika és petrezselyemzöld

2009. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Joghurtos öntet


*

1 doboz joghurt (kb. 15 dkg)

*

½ citrom leve és reszelt héja

*

só és kevés cukor

*

esetleg zöldfűszerek, snidling

2009. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tade ***** válasza:

Szia. Nalam ketfele ontet letezik (amit en szemely szerint szeretek.)

1.Olajos-ecetes ontetek.

Amikor veszek pl. jegsalatat, ruccolat, uborkat, es hasonlo zold salatakat (paradicsomot nem). Es megmosom, felszeletelem, megsozom, ontok ra egy kis olivaolajat, egy kis borecetet es kesz is.

Vagy szoktam csinalni "bruschettat". Ehhez felapritok aprora paradicsomot (toled fugg mennyit), adok hozza reszelt vagy aprora vagot fokhagymat (azt erzed, hogy mennyire fokhagymas), apritok bele friss bazsalikomlevelet, kicsit megsozom, adok hozza egy kis olivaolajat, pirits hozza kenyeret (barmilyet), es tedd ra! Nagyon finom eloetel :)

2. A joghurtos ontetek.

Altalaban, ha nagyon gyorsan akarok salatontetet kesziteni, veszek tzatziki fuszerkevereket, es egy kiskanalnyit beleteszek egy danon edes feher joghurtba. (a kisebbik kiszerelesbe). Osszekeverem, majd raontom a kivant zoldsegekre :) Altalaban en fel szoktam apritani paradicsomot, uborkat, egy kis konzerves kukorica, es ha van trappista, vagy feta sajtom, akkor azt is kockazok bele. De ez mar a fantaziadon mulik :)

Vagy szoktam ubrakasalatara onetetet kesziteni. En itt is danone edes feherjoghurtot hasznalaok. Felkockazom az uborkat, (an kockazok bele meghamozott almat), raontom az edes joghurtot, egy kis bors, egy kis pirospaprika, reszelt fokhagyma es kesz is. De nyugodtan tehetsz bele egyeb fuszereket is. Pl. en szoktam feltenni fozotejszint, majd rakok bele rockfort (az a zold peneszes) sajtot, (itt olaszorszagban gorgonzolanak hivjak) es hagyom hogy elolvadjon a tejszinben, es azt ontom ra a zoldsegekre. En szemely szerint imadom ezt a sajtot szolovel. Furan hangzik, de nagyon kulonleges izharmoniat ad a ketto egyutt. Jo etvagyat!

2009. márc. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

A friss zöldségekre, amelyeket összevágtál (jégsaláta, paprika, uborka, paradicsom, répa lereszelve, meg ami épp van otthon és szeretsz) egyszerűen megsózod, megborsozod, megöntözöd olívaolajjal és balzsamecettel!Ennél finomabb nem is kell! Mézzel is kipróbálhatod!

A joghurtos, majonézes önteteket én sem szeretem!

2009. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2009. márc. 9. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!