Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítenél ebben, csak a...

Segítenél ebben, csak a hozzávalókat tudom, de az arányokat nem?

Figyelt kérdés
Lisztet és főtt törtkrumplit összegyúrva ki kell sütni. Sajnos nem tudom az arányt, hogy milyen állagúra kell gyúrni, így sosem sikerül úgy ahogy anya csinálta kiskoromban. A nevét sem tudom, tehát rákeresni sem tudok.Lehet, hogy még más is kell bele, de én csak ennyiről tudok. Köszönöm a segítségeteket.
2011. júl. 5. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


erre gondolsz???

2011. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ez nem az lesz.

Kimaradt, hogy amiről én beszélek,az majdnem olyan mint a tócsi, csak az reszelt krumplival készül, és más állagúra kell gyúrni. De az "enyémből" is kis lapos korongok, vagy legalábbis lapos akármik lesznek.:)

2011. júl. 5. 15:15
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia, tudom miről beszélsz, kb egy hónapja csináltam, imádom. Én úgy szoktam, hogy kb. olyan állaga legyen mint a nokedlitésztának, ha túl sok lisztet teszel bele, ha nem vízzel mindenképp kell higítanod mert az összetört krumpli is sűrű alapból. Én szoktam beletenni még borsot is és attól még jó pikáns. Tehát arányaiban: krumpli megfő, víz leönt róla, bár az sem szükséges, liszt hozzáad, kever, kever, víz hozzáad ha még kell, mindaddig míg nokedlitészta állagú nem lesz, ezután én palisütőben sütöm , vastagon vékonyan ahogy akarjuk, bár én jobb szeretem ha ropogós és alig van közepe. Remélem segítettem :) Jah és jó étvágyat :)
2011. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát persze, hogy most kell a gépemnek "viccelődnie", mikor épp a határán vagyok, hogy megtudjam rég keresett és imádott ételem receptjét.:(

Nagyon aranyosak vagytok, nagynehezen megnéztem minden linket. Bár már az elején sejtettem, hogy a krumplipogácsa lesz az, amit keresek. És ő is lett az!!!


Köszönöm!!!Köszönöm!!!Köszönöm!!!

2011. júl. 5. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!