Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű torta recept?

Egyszerű torta recept?

Figyelt kérdés
Anyum születésnapja aug.20-án lesz, valami egyszerűt, de azért mutatósat szeretnék csinálni. Eddig mindig muffinokból "építettem" tortát, most különlegesebbet akarok neki. Lehetőleg ne túrós legyen.
2011. aug. 18. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Legegyszerűbb:

Háztartási kekszet leteszel egy tepsi, jénai aljára, meglocsolod cukrozott tejföllel, ezt ismétled amíg tart a keksz, és a tejföl, én két csomag kekszet és 1 nagy és 1 kicsi tejfölt használtam el, a tetejére a tejföl menjen, kirakod gyümölccsel, málna, eper, amid van, és csinálsz rá tortazselét.

Fél napot áll a hűtőben, el se hinnéd, h milyen finom:)

2011. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sütsz egy kakaós torta alapot(van 1 nagyon jó receptem ha érdekel privátban elküldöm)és csokis, vaníliás vagy étcsokis pudinggal megtöltöd
2011. aug. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

gesztenyés almatorta: leírva hosszú, de egyszerű :)

piskóta: 2 tojás sárgáját 14 deka cukorral kikeverünk, hozzáadunk fél deci olajat és fél deci melegvizet. ehhez keverünk 14 deka lisztet egy púp.teáskanál sütőporral.

végül a 2 tojás keményre vert habját óvatosan belekeverjük.

sütőpapíros kapcsos tortaformába öntjük, és kb 15 perc alatt tűpróbáig sütjük.

megkenjük bármilyen lekvárral vékonyan.

3-4 almát uborkagyalun leszelünk és mikróban pár perc alatt megpároljuk. (leve ne maradjon )ezt rátesszük a piskótára.

egy csomag gesztenyemasszát lereszelünk és 3/4-ed részét az almára szórjuk.

egy csomag vaniliás pudingot 3 deci tejben cukorral megfőzünk és ráöntjük a tortára. folpackkal betakarjuk és

hűtőben haggyuk kihűlni.( a folpack alatt nem bőrösödik a puding)

a kihűlt torta tejére a maradék gesztenyéből kis kupacokat

teszünk, amibe, ha van egy-egy szem meggyet is tehetünk.

tálaláskor a gesztecsekupacok közé tejszínhabspréből rózsákat nyomunk.

mutatós én nagyon finom.

a piskóta egyébként kitőnő gyömölcstorta alap is.

üdv.

2011. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. aug. 18. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!