Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik járnak piacra: ti vennéte...

Akik járnak piacra: ti vennétek ott házi sütit?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom mibe tudnék belevágni. Gyesen lévő fiatal anyuka vagyok. Nagyon szeretek sütni-főzni és sok süteményreceptet megtanultam már. Ha kivinnék néhány tepsi friss házi süteményt szombatonként a helyi piacra szerintetek vennének belőle vagy csak leégetném magam? Azért gondolkodtam el, mert a lángososnál nálunk most legalább fél óráig kellett volna sorbaállni, annyian vettek. De én csak süteményt tudok sütni.
2011. szept. 10. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Talán igen, de max. csak aprósüteményt, amit haza lehet vinni. Krémes sütiket mondjuk nem is tudsz hol tárolni.
2011. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is olyanokra gondoltam, mondjuk nem is darabra adnám, hanem kimérném és kilóra, fél kiló és negyed kilóra.
2011. szept. 10. 14:24
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy kérdésre kérdéssel válaszolók, de szabad így egyáltalán árulni? Szerintem nem! Én inkább azt javasolom, hogy alakíts ki egy olyan vevőkört, hogy pld.: valamilyen ünnepre, vagy szüli,névnapra vállalj sütést, abba nem köthetnek bele. Én nem egy ilyen " sütést vállaló" egyénről tudok. Sok szerencsét!!!!!!
2011. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem tudom, ennek még utána sem néztem! Még sokat agyalok hogy mint és hogy kellene!!!
2011. szept. 10. 14:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lenne jobb,ha valahol hirdetned is magad,mert otthon mar tortakat is csinalhatnal,es gyerek-felnött szülinapokra,mas ünnepsegekre is vallalhatnal sütest,hidd el,igy jobb lenne,mint piacon arulni.En is ismerössel csinaltatok tortak,meg aprosütit,de piacrol,nem tudom miert nem vennek.
2011. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

piacon belédköthetnek simán a hatóságok, ahhoz, hogy ott élelmiszert árulj, megfelelő (főként élelmiszer/egészségügyi) engedélyek kellenek

persze otthon is utolérhet a "törvény" - ha valaki feljelent

ezért érdemesebb volna a "reklámozást" rokoni meg baráti körben kezdeni

2011. szept. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ehhez engedély kell, hiszen élelmiszert készíteni csak szigorú szabályok között lehet.

Nem tudom ez a törvény él-e, vagy van már újabb, de érdemes beleolvasni:

[link]

2011. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Zugcukrászat... háááát?! ÁNTSZ, meg egyebek...? Nuku szakértelem? (Mégha finom is...)


A kérdésedre válaszolva: Nem. Nem vennék kétes eredetű sütiket. Ha legalább számlát adsz hozzá, az már jó.

Ilyen sütiket csak ingyen és ismerőstől fogadnék el.

Egyébként pedig cukrászdába is ritkán járok, csak ha messze vagyok és nagyon éhes, vagy esetleg jófajta fagyiért.

Én magam jobbakat sütök a bolti dolgoknál, és tudom mi van benne, már csak ezért sem.

2011. szept. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket és a segítséget!

Utolsó válaszoló, nyilván nem olyanra vagyok kíváncsi, aki naponta meg tudja magának is sütni a sütit és "hozzáértő", de sokan vannak úgy, hogy dolgoznak nem érnek rá és mégis ennének jó házi sütit. Amúgy meg, aki lángost vesz, honnan tudja, hogy tiszta, egészséges anyagból van és az olaj, amiben sütötték nem égett már agyonra? Mégis kilométeres sorok állnak nála és számlát még soha nem kaptam, pedig évek óta vásárolok nála.

2011. szept. 10. 15:12
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Én simán vennék, ha jól néz ki és tiszta a pult is, meg az eladó is. Örülnék, hogy legalább nem nekem kell bajlódnom vele, annyival több időm marad :) A piacos nénikéktől még soha nem kaptam számlát, nem is érdekel.
2011. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!