Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyi menü hal és halászl...

Karácsonyi menü hal és halászlé nélkül?

Figyelt kérdés

Bár még messze van a karácsony, mégis sokat gondolkozom ezen a dolgon. Mégis mi lehetne az ünnepi menü úgy, hogy mi (én és a párom) nem szeretjük a halat, halászlevet?

Köszönöm szépen a válaszokat!


2011. okt. 18. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
amikor a párom még nem szerette a halat, én nem csináltam ügyet belőle. Olyat főztem amit szeret nagyon. Több évben pizza volt.
2011. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Mi sem szeretjük. De soha nem csinálunk nagy gondot a karácsonyi menüből. Általában főzök töltött káposztát,kivételesen húslevest,és valamilyen sült húst. Így nem kell az ünnep alatt csak körítést csinálni. Sütök előtte aprósüteményt,ünnepre tortát,és ennyi.
2011. okt. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Bármi, amit szerettek. Nálunk is volt már pizza, az olcsó is. De akár spenótot is ehettek, nem az a lényeg :)
2011. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Én sem szoktam karácsonyra halat készíteni.

Nálam a karácsonyi menű a disznótoros: hurka + kolbász + pecsenye + párolt hordós káposzta. Mindezt egy tepsiben egyszerre sütve, egyik átveszi a másik ízét (mi így szeretjük).

Van aki karácsonyra a pulyka-sültet készíti. Az is finom.

2011. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Az ég világon semmi sem kötelező, még karácsonykor sem.

nalunk is hal nélkül telik az ünnep, pedig a férjem egész évben pecázik, sikerrel.de soha meg nem enné a halat, még karácsonyi hagyományként sem.:)))ha nem szeretitek ne egyétek, többezer finom étel van, amiből össszeállíthatod a karácsonyi menüt.

még ezután jönnek a kérdések és válaszok, amikből lehet ötletet meríteni.

2011. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Ezt nézd meg, itt sok jó ötlet van!!

2011. okt. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem teljesen halmentes de jó már máshova is írtam ez a menüt:)


Előétel:végtelenül egyszerű, sütsz egy kis olaszos pizza tésztát és ahhoz különféle mártogatóst adsz fel (hagyományos paradicsomszósz, garnéla rák, peszto ) nem hagyományosan karácsonyi de a vendégek megörülnek érte


Főétel: 1,hagyományos töltött pulyka amit óránként locsolgatsz margarin, rozmaring és só keverékével

2,félbe vágott pisztráng egyszerűen só és borssal (ja és margarin meg ha szereted rozmaringal)megsütve pirított fenyő maggal leszórva és citrom karikával tálalva


Desszert: egyszerű de mutatós Panna cotta kandírozott gyümölccsel és tejszínhabbal


EZ A MENÜ BIZTOS SIKER!


15/L

2011. dec. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy jó hírem, kérdező. A hagyományos magyar menü Szenteste: bableves + mákosguba. A hal csak 19. sz-i német hatás.


Száz éve amúgy így nézett ki a karácsonyi menüsor:


Szenteste: aszaltszilvaleves vagy halászlé, rántotthal burgonyasalátával, mézes mákosguba.

Nagykarácsony (25-e) ebéd: borleves zsemlyekockával vagy húsleves lúdgége tésztával, gesztenyével töltött pulyka vagy töltött káposzta, diós és mákos bajgli.

Karácsony másnaptya (26-a): gombakrémleves, töltött káposzta, aprósütemények.


Történetileg nézve az aszaltszilvaleves, a töltött káposzta, a mákosguba paraszti hagyománynak számított. A borleves, a rántott ponty városi jövevénynek. A pulyka angol hatás...

jan. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!