Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rengeteg tojásom van, mit...

Rengeteg tojásom van, mit fözhetnék amihez sok tojás kell és finom ( a tojás le fog járni), nem rántottára gondolok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 18:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%

Attól, hogy egybe keversz minden hozzávalót, de sütés közben elválnak egymástól:


Intelligens krémes recept



Hozzávalók:

8 tojás


30 dkg cukor


15 dkg margarin


10 kanál liszt


6 csomag vaníliás cukor


1 liter tej


Elkészítés:

1. A 8 tojás sárgáját 30 dkg cukorral és 15 dkg lágy margarinnal habosra keverjük.

2. Apránként hozzáadunk 10 kanál lisztet, 6 csomag vaníliás cukrot és 1 liter tejet.

3. Végül belekeverjük a tojások felvert habját.

4. Hideg sütőbe tesszük. 15-20 percig a legmagasabb fokozaton hagyjuk, majd takarékra vesszük, és 1 és negyed óra alatt készre sütjük (a sütőt sülés közben nem szabad kinyitni).


Nagyon klassz, mert alul marad a tészta rész, azután a krémes és felül a habos rész.


Tanácsok:

Én most csináltam meg:) Nagyon érdekes, mert a tészta tényleg alulra került, középen a krém és a tetején a hab:))


Nekem le kellett takarni fóliával, mert az első 20 percben már szint is kapott a teteje.


Langyosan még kicsit folyós a krém, de ha a hűtőbe tesszük és hagyjuk teljesen kihűlni, úgy vágható, mint a krémes!

Sok sikert:D

2011. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
25%
bundáskenyér, mákosguba :)
2011. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
72%

Ha túl sok, akkor le tudod fagyasztani: akár külön a fehérjét meg a sárgáját, de összekeverve együtt is lehet. Célszerü csavaros üvegekbe tenni fagyasztáshoz és az üvegekre ráirni, hogy hány darab van benne.

Használat elött pár órával kirakod, akkor ugyanúgy lehet használni, mint a frisset, a fehérjéböl nagyon zsép habot lehet verni.

2011. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
75%

cukrász krémes és néró

a krémeshez 9 tojásfehérje és egy egész tojás

néróhoz a 9 tojás sárgája

így együtt jó sütni a kettőt :) holnap én is így fogom

2011. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
intelligens krémes:D nem semmi, ilyet sem hallottam még:D de jól hangzik
2011. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
77%

Tojáskrémet!

Házi majonézbe keverd bele az apróra vágott főtt tojást. Pirítósra vagy puha kenyérre kenve, paradicsommal vagy uborkával....

2011. okt. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
5%
egyetlen szó a keresőbe, és mindennek utána lehet olvasni... esetleg még okosodni is lehet, nemcsak süteményreceptre találni.
2011. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
15%
ezt a 63 %-os válaszolónak írtam, nem a kérdezőnek.
2011. okt. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
A tojásfasírt is nagyon finom!!! :) (hagymát megdinsztelek, ráöntöm a sózott (vagy vegetás) tojást és megsütöm, aztán ha kicsit kihűlt, ugyanúgy járok el vele, mint a darálthússal: zsemlét rakok hozzá, bors, fokhagyma. Gömböket formázok belőle, beleforgatom zsemlemorzsába és már lehet is kisütni.) Nálunk nagyon kelendő!
2011. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
sonkás tojástekercs. máglyarakás
2011. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!