Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit jelent a "csőben sült"?

Mit jelent a "csőben sült"?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Bessamel mártással (esetleg még egy kis sajttal) leöntött étel, és a mártás rá van pirítva:.
2011. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Azt ,hogy a puha zöldségeket valamilyen mártással, bevonjuk, és ugy sütjük általában reszelt sajtot teszünk a tetejére.

A legtöbbször a mártás besamael.

2011. nov. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mit is jelent a csőben sütés? Tulajdonképpen semmi mást, mint hogy egy tepsibe fektetett étel felső rétegét barnára pirítjuk a sütőben. Más néven gratinírozunk. Ami meg a csőben sütés etimológiai eredetét illeti, gyaníthatóan a mediterrán országokban használt, fedeles cserépedény formájára utal maga a szó.


A cikk folytatása itt olvasható:

[link]

2011. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam egészen fiatal korom óta, hogy a cső - az maga a sütő. Tehát a csőben sütés, a sütőben sütést jelenti. Már mint a gázsütő, villanysütő, sparhelt sütő.
2011. nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

A csö a német Rohr = sütö tükörforditása.


A csöben sütés meg valamilyen mártással bevonva átsütni egy ételt.

2011. nov. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
egyszerűen a sütőben sütést jelenti. szóval nem lábasban vagy serpenyőben a platnin. maga a sütő a "cső"
2011. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, most már ezt is tudom.
2011. nov. 9. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!