Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Várjátok, szeretitek a karácso...

Várjátok, szeretitek a karácsonyi sütést-főzést, készülődést?

Figyelt kérdés
Én nagyon nem,kíváncsi vagyok van-e még evvel más is így,nem szeretem a karácsonyt,nyűg számomra az egész!!!!
2011. nov. 12. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a karácsonnyal az a bajom hogy mindig ide jön majdnem az összes rokon és akkor ingyen élnek, megkajálnak mindent, ők alig hoznak valamit. És semmivel nem foglalkoznak csak magukkal. Nem értem hogy apámék miért várják őket pedig akárhányszopr mentünk hozzájuk vendégségbe fele annyi kaját nem adtak nekünk, sőt a kaja minősége is pocsék volt pedig anyagilag telt volna rá nekik mert gazdagabbak nálunk másrészt mindent sajnáltak tőlünk.

Amit még utálok az az hogy ugye a készülődés mindig veszekedéssel jár, mertha anyám elfelejt valamit akkor apám kiveri a balhét, és sajnálom anyámat mert annyi mindent kell észbe tartania hogy az hihetetlen, igaz segítek neki de még így is ki esnek dolgok. Én legszívesebben megfognám barátnőm kezét és a karácsonyt valami élményfürdőben töltenénk, de mivel anyagilag nem telik rá így itthon viseljük el a dolgokat...

2011. nov. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát én is elmennék inkább barátnőkkel arra a pár napra,nem kéne végigcsinálni az egész cécót,amúgy is utálom ezeket a nagy családi összejöveteleket.
2011. nov. 12. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a karácsonyt. Senkinek nem veszek semmit, de nekem se vegyenek! Nem készülök rá, itthon se leszek. Rokonaim vannak oda a családi összejövetelekért mintha kötelező lenne.
2011. nov. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én régen - míg apával ketten éltünk - szerettem, kellemes hangulatban telt a ünnep. Délelőtt fáztunk, meg sütöttünk, este közösen csináltuk a vacsit. Meghitt, békés volt az egész, soha nem rohantunk, nyugi volt.


Az új családban utálom. Mindig idegeskedés, karácsonykor takarítás, mert jézus, múltkor ordibálás ment. A sütésből kihagynak, csináljak, amit akarok, csak ne segítsek, hiába kérdem meg mindig. Feszültség, eljátszani mások előtt, h jaj, de boldogok vagyunk, na persze... gyűlölöm!


Alig várom, h elköltözzek és egyedül készülődjek karira.

2011. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bumbi02 ***** válasza:
én szeretem...szüleim elváltak, ritka hogy apám tartósan itt lenne nálunk, bátyám Finnországban tanul, örülök hogy karácsonykor végre együtt lesz család, nyugiban, semmi rohanás, és tudunk beszélgetni kicsit. Az a baj hogy sokan a karácsonyban ezt látják hogy ez a rokon többet eszik nálunk mint amennyit ő ad.. Nem tök mind1?? Ne légy már ennyire anyagias...
2011. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nyugis a karácsony, családi összejövetelekről leszoktunk mert csak a gond volt belőle. Így csak a szüleimmel vagyok akkor a húgommal plusz a barátnőm is itt szokta tölteni a szent estét most lesz 3 éve hogy együtt karácsonyozunk illetve nagyapám is akkor leszokott jönni. Másnap 25 én meg a barátnőm családjával töltöm a karácsonyt:) Én sokat segítek a szüleimnek mert ugye nekem jó érzékem van a süt gyártásba én azt előtte való nap letudom, másnap 24-én korán reggel fadíszítés aztán ajándék csomagolás. Nincs veszekedés, nincs idegeskedés, nem rohanunk sehova, nem várunk olyan rokonokat akik csak vitatkozni járnának le. Én ezt szeretem hogy béke van és végre együtt lehet a család meg pihenés :)
2011. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szeretem a karácsonyi készülédést. Nálunk nincs rokon járás ..
2011. nov. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem nyűg, imádok sütni főzni. De az is igaz,hogy nem kerítek nagy feneket a dolognak, és nem is vállalom magam túl, lévén 2 kicsi gyerek is van, nincs értelme agyonhajszolni magam/magunk.
2011. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én szivem szerint nem is tartanék karácsonyt. mert nem vagyok vallásos.

anyukám azért tart, mert "szép", őt inkább a dekorálás meg a fadiszités(perszeműfenyő -.-)mozgatja. apukám családja vallásos, de apu nem megy templomba sem, mert amúgy akkor is dolgozik :D szóval max egy fát feldiszitünk, ha van ideje, főzünk is valamit(ha nem este 8ra ér haza :DDD). ajándékozás, de semmi vallássosság sehol(hálazégnek).

ezért meg szerintem felesleges. max az ajándékokért érdemes. :) de amúgy nyűg, mert mindenki megamennyiségű ajándékot meg kaját vár el a másiktol. nálunk, apai ágon nagyobb dobra verik a karácsonyt, mint egy születésnapot pedig -.-'

szerintem gusztustalan. ^^

2011. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!