Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szőlőmagból mit lehet készíten...

Szőlőmagból mit lehet készíteni házilag?

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 13:43
 1/5 yuda ***** válasza:
63%

Gyógyászatban, szépségiparban is használják, de mélyedj bele alaposabban, ajánlok egy jó oldalt:

[link]

2012. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

Pl szőlőmag-olaj!

1. Belsőleg ajánlott naponta fogyasztani: együnk meg minden nap egy teáskanállal vagy egy kávéskanállal belőle, de használhatjuk saláták készítésénél, és főzhetünk-süthetünk is vele. Ez utóbbi azért is ajánlatos, mert ízét például 200 fokos hőmérsékletig megtartja anélkül, hogy megzavarná a vele készült ételek ízét. Füstpontja 250 fok körül van, ami az egyik legmagasabb, így a magasabb hőmérsékleten sütött ételeknél sem keletkezik káros égéstermék.

2.Mivel nagyon könnyen és gyorsan felszívódik, száraz bőr ápolására nagyon ajánlják. Fürdés után kenjük be magunkat vele és körülbelül 20 percig hagyjuk hatni, ezután pedig mossuk le langyos vízzel.

2012. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És hogyan?

Sajnos ezt lehagytam a kérdésemből, mert annyira logikus így is...

Ahelyett, hogy leírtad mire lehet felhasználni, leírhattad volna, hogy te hogyan nyered ki a szőlőmagból az olajat házilag!

Én úgy gondolom ehhez nincsenek eszközeim, ezért tettem fel a kérdést, hogy mi mást lehetne, és továbbra is házilag...

2012. szept. 11. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell ilyen lekezelőnek lenned. Én a Google-t használtam, gondoltam, ha már leírom a nevét, meg egy kis összeállítást, hogy mire használható, a receptet kikeresed magadnak. (www.google.com) Szeretem az ilyen "kedves" kérdezőket.. :(
2012. szept. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%

Utánajártam, hogy ebbe legalább ne köss bele. Én kérek elnézést, hogy segíteni akartam! Nem tudod házilag elkészíteni:

"220 kg nyers szőlőtörköly (préselés után visszamaradt szőlő – szárazanyag) ad kb. 15 kg tiszta szőlőmagot, melyből legjobb esetben 1 liter szőlőmagolajat tudnak kipréselni."

Szóval otthon nagyjából semmit nem tudsz vele kezdeni ebben a formában.

2012. szept. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!