Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogyan szoktátok megkészíte...

Ti hogyan szoktátok megkészíteni a réce hust? En csak huslevest szoktam belole, annak nagyon finom, de mást mit lehet készíteni belôle? Elsôsorban fôétel érdekelne, de ha valami finom levest is ismertek az is érdekel!

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
vadas,
2012. szept. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vadkacsára gondolsz? én már sütöttem szalonnával megspékelve, finom volt.

talán még ludaskásának tudom elképzelni, puhára főzve, sok zöldséggel, rizzsel.

2012. szept. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt hogyan kell?? :)
2012. szept. 25. 10:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vadkacsa, hanem házi réce, aminek elég kemény húsa van
2012. szept. 25. 10:14
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ha a ludaskására kérdezted, hogyan kell....

2012. szept. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én bepróbálkoznék vele, hogy római tálba összerakom, mint sertéscsülök pékné módra, be a sütőbe, és majdcsak elkészül, amikor akar. Ízre egész biztosan finom lenne.
2012. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ha még tudtok, azt is szivesen fogadom
2012. szept. 25. 10:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem főzöm teljesen puhára a levesben, hanem amikor már elég puha, kiveszem és megtöltöm.
2012. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ludaskása egyik változatban.

a a fiatal kacsát libát pörköltszerűen összevágjuk, és kb 2 lt vízben feltesszük főni. belerakunk zöldséget, sárgarépát, zellert, egész borsot, hagymát, gyakorlatilag, mint a húslevest csendesen megfőzzük.aki szereti főzhet bele 15-20 deka gombát is.

ha teljesen puha a hús, leszűrjük, kicsontozzuk, és kockákra vágjuk. ugyanígy a főtt zöldségeket is.

a húsleves zsírját leszedjük.

a zsíron megfuttatunk rizst, míg üveges nem lesz. a mennyisége a hústól függ, lehet 30 deka , de akár fél kiló is. kétszeres mennyiségű húslevessel felöntjük, és puhára pároljuk.

inkább szaftos legyen, mint száraz. a főtt hússal, és a zöldségekkel óvatosan összekeverjük, ízlés szerint még fűszerezhetjük, sóval, borssal esetleg kis majorannával.

forrón tálalva reszelt sajtot is tehetünk rá, de ez el is maradhat.

finom egytálétel, bár kicsit hoszan kell főzni a szárnyasjószágot.

2012. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám csak besózza, bekeni zsírral + alá egy is tesz egy keveset, és alufólia alatt, lassan süti meg, közben locsolgatja. Mikor puha, akkor veszi le a fóliát és pirítja meg a bőrét, nagyobb lángon, rövid idő alatt. Így nem szárad ki.


Én csak combot szoktam venni, azt sózom, betekerem bacon szalonnával és fólia alatt sütöm puhára, és ha puha, fólia nélkül pirítom.

Hozzá sós vízben szoktunk krumplit főzni, ezt beleforgatom vagy beletöröm a kacsa zsírjába (nem mindbe, csak amennyitől nem lesz nagyon zsíros).

Lehet enni párolt káposztával, ha valakinek van kedve vacakolni vele, de bármilyen savanyúsággal is jó, vagy pedig kompóttal.

2012. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!