Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű, gyors recepteket...

Egyszerű, gyors recepteket keresek vacsorára/ebédre. Írnátok párat? Olyat, ami nem túl macerás (15 hós kislányom mellett kéne főznöm).

Figyelt kérdés

Kezdjük unni az eddigi ételeinket és jó lenne új recepteket találni. Egyszerű, gyors, nem túl drága és nem túl macerás ételek érdekelnének... (főzés közben a 15 hós kislányomra is kell figyelni... )

Minden megoldás érdekel :-)


Előre is köszi!


2009. aug. 4. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
császármorzsa, rizseshús, tojásos nokedli, lecsó, krumplikása, tojáspalacsinta
2009. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Rengeteg recept van neten, én csak ötletnek írom, hogy azt csinálom, hogy hétvégén lesütök húst, tarját, oldalast, vagy csirkecombot is, egybe fasirtot pl. és hétközben pedig már csak a köretet kell hozzá,ami lehet bármi, főzelékek, rizs,krumpli, saláták. Igy megéri a hétvégi plussz munka, mert a köret elkészítése tényleg sok idő.
2009. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia


En eleg koran anyuka lettem,nekem is epp most 15honapos a lanyom :) igy annyira tapasztalt fozes teren meg nem vagyok. En ugy szoktam megoldani, azt a problemat, hogy kozben a kislanyomra kell vigyazni, hogyha a ferjem itthon volt, O bent a szobaba jatszott vele, addig megbirtam fozni. Vagy ha alszik, akkor szoktam meg. Mondjuk peldaul ma, csinaltam borso fozeleket, feltettem a vizbe a borsot, meg csinaltam a rantast, aztan bejottem a lanyhoz, mig fott a borso.. Gyorsan kivettem a tejfolt a hutobol, fele hozza a fott borsohoz, masik fele a rantasba, majd izles szerint izesitettem, zsupsz bele a rantas, egyet forr, es kesz! A sutobe meg sult hozza mustarossajtos hus. (csirkemell szeleteket beborsozom, sozom, majd ra a mustar, sulhet 25-30 percig, majd csak ranezek,ha mar szep piros, ra sok reszelt sajt, ezzel egyutt meg 5-10 perc, es kesz :)) Ezeket tudom igy hirtelen ajanlani, fozeleket tudsz csinalni, anelkul, hogy ott kene alnod folotte, ezekhez ha nincs kedved ilyenkor sutozni, csak veszel mirelit arukat, van pl sonkaval toltott csirke, rantott hus, rantott sajt, ezeket bo forro olajban kisutod hozza, es kesz. Valamelyest laktato. Vagy brassoi. Esetleg ilyenkor pizzat is lehet sutni. Vacsora nalunk peldaul ma sonkaval toltott bundaskenyer lesz, kakaoval. (Toast kenyereket megvajazom, aztan sonka ra, meg sajt, egy masik vajas kenyerrel egybe nyomkodom, aztan mehet a tojasba, majd forro olajba kisutom) Vagy mondjuk ehettek pogacsat is, azt sem nagy cucc osszealitani, (50deka liszt,1rama,1tojas,1eleszto,1doboz tejfol,so. lisztet osszedolgozni a soval,elesztovel,ramaval. Aztan hozza a tejfol,es a tojas, kesz is a teszta, ebbol csinalhatsz sajtos rudakat, sajtos pogacsat, virslis taskat, mi mondjuk sonkaval es pizza kremmel szoktuk megtolteni) De finom meg vacsorara a tocsni is,(reszelt krumpli,fokhagyma,tojas,liszt, mi szoktunk bele tenni reszelt virslit is:)(nokedli alagu tesztat kapsz, akkor yo, forro olajba kanallal beleszaggatod,majd szetlapitgatod) mi tejfollel szeressuk.) Fozol tesztat,veszel kesz szoszt. Vagy paprikas krumpli,kolbässzal, vagy virslivel. En szoktam hussal is. Palacsinta?! Konnyen meg van..


Remelem tudtam segiteni,de mar megyek, szetszed itt a Kamilla.

19/L szia

2009. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. :-) Általában én is akkor főzök amikor a férjem itthon van és figyel a kislányunkra, csak a köv. pár napban vidéken lesz, ezért lesz "nehezebb" a főzés... Meg szeretnék változatosabban étkezni. Nem mindig pörkölt, sült csirke... stb.
2009. aug. 4. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
krumplis tészta,grízes tészta,sajtos-tejfölös tészta,túrós tészta,lecsó,bolognai spagetti,paprikás krumpli,főzelékek.
2009. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keresd ki az interneten a Mindmegette hu,vagy Margit,hu honlapokat.Nagyon sok receptet találsz,ls vannak közöttük gyorsan elkészíthetőek is. Én pl.nagyon sok mindenmt lefagyasztok.Körítések közül,pl.a nokedlit,rizst is és sok minden mást.Amikor van időm,több adagot főzök,és csak elő kell venni a fagyóból.Főzelékeket,krumplit viszont frissen kell főzni.De ha van a fagyóban hús,akkor az is gyorsan meg van.
2009. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretitek a hús nélküli ételeket is, akkor a tojáspörköltet ajánlom tésztával. Egyszerű finom, és laktató :)
2009. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!