Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem egy vödrös tejfölt de...

Vettem egy vödrös tejfölt de alig akar fogyni, mit csináljak belőle?

Figyelt kérdés
Rakott krumpli, túrós tészta, tejfölös hús volt már...Süti is lehet...
2013. jún. 17. 16:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk ha sok tejfölöm lenne én tuti csinálnék belőle egy csomó tartár mártást. Az elég sokféle kajához jó.
2013. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Vagy valamilyen krémleves? 1-1.5 liter vízhez 1 pohár tejszín való, ha nagy a család, akkor ennek a duplája is elmehet bele.


Sok receptbe nem jó a tejföl, de pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még az jutott eszembe, hogy valamilyen habarással készült főzelékhez is felhasználhatnád, pl. krumplifőzelék.
2013. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Vagy itt még találhatsz jó recepteket: [link]
2013. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Eldöntöttem, franciasalátát csinálok,meg a csodasütit:)

Nem akarom, hogy megromoljon a tejföl,nagyon meleg van..

2013. jún. 17. 17:38
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog rád romlani a melegben sem, hűtőben. de ahogy már írták sokmindenre használható, viszont a frnciasalátát csak akkor ajánlom, ha azonnal el is fogyasztjátok. a zöldség kevésbé bírja a nagy meleget, mint a tejföl.Sütikbe sütném el a felesleget, pl muffinba is el lehet sütni 2, 5 decit. bele gyümölcsök, csokidarabok, kis dió stb.(az összes hozzávalót most nem írom )így meg lehet hosszabítani a tejföl "életét".
2013. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Tejfölben sült tojás :) Csináld meg vacsira :) Nem fogsz csalódni isteni finom ;)

Hozzávalók:

5 dl tejföl

vöröshagyma (esetleg zölden is),

15 dkg sonka,

5 tojás,

vaj,

ízlés szerint só bors,

pirospaprika

Elkészítés:

Elkészítése: A sonkát kis kockákra vágom, egy jénai tÛzálló edényt kivajazok. A tejfölt összekeverem az apróra vágott hagymával és beleöntöm a kivajazott jénai edénybe. Ráütöm a tojásokat, szép óvatosan, hogy a sárgája ne menjen szét, majd megsózom, borsozom, pirospaprikával megszórom. Majd a kockára vágott sonkával megszórom a tetejét. Forró sütöbe rakom, kb 20-30 perc alatt átsül, akkor a jó, mikor a tojás már nem folyik benne. Jó étvágyat!

2013. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!