Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű, de nagyon finom...

Egyszerű, de nagyon finom tiramisu recept?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Én lidles babapiskótát használok, szarvasi mascarponét, tojást, tejszínhabot nem teszek bele.

Kávéba mártogatom a bpiskótát, a krémsajtba ízlés szerint teszek porcukrot, rumot, vaníliás cukrot. A rétegek közé is szórok kakaóport.

2009. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:

mascarpone 300g,kristalycukor 200g,baba piskota,3 tojas,kis kakao,kave


Elkészítés:

KREM

1-kavet fozunk,,,/hadjuk kihulni/

2-a 3 tojas sargajat kikavarjuk a cukorral

3-mikor jol kikavartuk hozzakeverjuk a mascarponet,

kozben kikeverjuk a tojasfeherjet,es ezt is hozzakeverjuk a kremhez..


ELKESZITES

a bab piskotat megforgassuk a kaveben/de epp picit/

aztan lerakjuk,majd ra krem,,aztan megint piskota,es megint krem,,

lassuk mennyi krem van,,es annyi sort csinalunk,amennyit akarunk..

megszorjuk tetejet kakaoval


be a hutobe,es masnap mnagyon finom..


Tanácsok:

ne rakjuk a piskotat sokaig a kaveba,mert tul kaves lessz,,,

ùes a kaveba kis cukrot lehet tenni..

2009. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

olaszországban éltem 13 évig,én ott találtam rá erre a receptre,ez a legjobb:

Hozzávalók:1 doboz dr oetker tiramisu krém,egy kis doboz mascarpone,habtejszín,2 vaníliáscukor,úgy 35 babapiskóta,erős kávé a mártogatáshoz,rum,pici tej


Elkészítés:a tiramisu krémet kikeverem a tejjel.robotgéppel összeturmixolom a mascarponéval.a habtejszínt felverem a 2 vaníliáscukorral,hozzáadom az eddig elkészített krémhez,robotgéppel összeverem.Ügyelve arra,hogy a hab ne törjön annyira szét.öntök hozzá kevés kávét.kávét összekeverek rummal és egy kis tejjel,ügyelve az arányokra.ebbe belemártogatom a babapiskótákat,majd babapsikóta-krém rétegekbe teszem.2 órára hűtőbe,és isteni lesz.


Megjegyzés:amibe belemártogatjuk a babapiskótákat,ízlés szerint csináljuk,és ha gyerekek is esznek belőle,nagy része tej legyen.

2010. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!