Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki ajánlana egy bevált és...

Valaki ajánlana egy bevált és finom teljes kiőrlésű kenyér receptet?

Figyelt kérdés

Kenyérsütőgéphez kellene, ami max 900 gr-os kenyeret tud sütni.

Már nézegettem sokat de nem merek úgy készíteni amit még nem próbáltak.


2010. jan. 13. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha lehet kenyérlisztet használj BL80-as.Ha nincs a BL55 is jó.Tegyél bele rozslisztet is de max 30%. .Tehát 70-80 dkg liszt össesen 2 dl víz egy evőkanál olaj csipet só, por élesztő(1 csomag),vagy hagyományos 2-3dkg.pici cukor.Sajnos amíg a gép dagaszt,ne hagyd magára.Időnként nézd meg ha nagyon száraz,nem áll össze:pici vízet, ha ragacsos pici lisztet még hozzá.Mielőtt sütné a gép né rá nem kell e meg nagyon a teteje,akkor szúrj egy két lyukat bele a felesleges gáz ki jöjjön.Egyébként nyúgodtan vágj bele majd belejössz.Nekem az első kenyerem(a gépet magára hagytam)akkora lett mint egy zsemle,de 1kg volt(nem kellt meg eléggé)Ebből egy szelet egész napra elég volt.DE mamár mindenki eszi a kenyeremet.Akár reszelt hagymát vagy sajtot is tehetsz bele.Köménymagot stb.
2010. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

30 dkg finomliszt

30dkg tk.rozsliszt vagy tk.búzaliszt

3 evőkanál zabpehely

1 joghurt+ annyi víz, hogy 350 ml legyen összesen

1 kocka élesztő

2 teás kanál só

2 teáskanál cukor

ha rozslisztet használtál, akkor 1 teáskanál őrölt kömény

len,szezám,tökmag,szotyi 1-1 evőkanállal.


a gépbe először a folyadék,bele a cukor,élesztő,rá a lisztek,zabpehely,só.sípszókor a magok.normál program.

Én mindig ezt sütöm,nem teljesen teljeskiőrlésű,de így nem olyan tömött.

2010. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs a tk. teljes kiőrlésűt jelent.
2010. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,megpróbálom őket!

igen nekem is az a bajom, hogy amikor teljes kiőrlésűt készítek, mert már csináltam, akkor olyan kis tömzsi és nagyon sűrű ragacsos lett.

Tudom az ilyen kenyér amúgy is nehezebb sokkal és sűrűbb is.

remélem sikerülni fog. :-)

2010. jan. 13. 18:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok .Teljes kiőrlésűnél több élesztőt tegyél bele
2010. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!