Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű torta recept? Vagyis...

Egyszerű torta recept? Vagyis csak a tésztája kellene inkább, mert krémem az van amit szoktam használni

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Kinek mi az egyszerű? Én ezt szoktam csinálni, gyakorlatilag sima piskótatészta, de remek az állaga, gyönyörű formát lehet sütni belőle.


4 db tojás, 18 dkg cukor, 8 dkg liszt, 8 dkg kukorica keményítő (Dr. Oetker Gustin), 1 tk sütőpor

A tfehérjéből habot verünk 4 evőkanál hideg vízzel, belekeverjük a cukrot majd a tsárgájákat, végül beleforgatjuk a keményítővel és sütőporral elkevert lisztet. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 40 percig sütjük.


Sima kerek tortaformában szoktam sütni, olyan magas lesz, hogy akár 3 részre is könnyen el lehet vágni.


Remélem tudtam segíteni!

2010. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huha, hát köszönöma választ. Azt a kukorica keményitőt vagy mit azt még nem használtam..őt nem is tudom h milyen de a nevét leirtad igyhát remélem h megkapom. És igen ilyenre értettemazt h egyszerű.Vagyis az volt a lényeg h ne ilyen 8 tojásos ugorjon elő..Egyszerű helyett inkább olcsót kellett volna irjak lehet, de nem baj mert ez tökéletes lesz szerintem.
2010. jan. 21. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármelyik hipermarketben kapsz ilyen keményítőt. Ott találod, ahol a pudingporok, sütőpor, ilyesmi szokott lenni. Általában tartanak kisebb boltokban is, mert nagyon sok mindenhez jó (pl. főzelékek, szószok sűrítésére is). 250 g-os kiszerelésben van, olyan 300 Ft körüli az ára.

[link]

2010. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!