Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vasárnapi ebéd vendégeknek?

Vasárnapi ebéd vendégeknek?

Figyelt kérdés
A leves az fix: húsleves. De ezen kívül nem tudom mi lenne a jó másodiknak úgy hogy gyerekek is vannak közöttük. Minden ötletet szívesen fogadok!
2015. aug. 1. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát kb bármi.
2015. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha ilyen egyszerű hétköznapi leves lesz, mindenképp valami különlegesebb másodikat készítenék, legalább az legyen egy kicsit ünnepi, mégiscsak vendégség :)


pl. saltimbocca caprese salátával vagy pirított koktélparadicsomokkal, zöldfűszeres pulykamelltekercsek zöldsaláta-ágyon és tejszínes öntettel, mézes-szójaszószós padlizsánok szezámmaggal megszórva, mellé vadrizs

2015. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem a húsleves nem hétköznapi!

És amúgy amiket leírtál kedves utolsó szerinted a gyerekek majd megennék?

Mindegy!

Várom a további válaszokat!

2015. aug. 1. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Kismillió lehetőség van!

- csirke rántva, töltve, natúr sütve, akár tepsiben, akár sütőzacskóban

- hagyományos körettel (rizs, krumpli) vagy éppen párolt zöldségekkel

- készíthetsz sült/rántott halat is

- darált hússal akármilyen rakottat: káposzta, zöldbab, karfiol

- töltött pattisszon, karalábé, cukkini,

2015. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem rántott csirkemell+krumplipüré kombó vagy bolognai spaghetti nyerő lenne a gyerekek számára. Esetleg palacsintát is csinálhatsz.
2015. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező nem értem az agresszív válaszodat. Én írtam valami sértőt, bántót?


Igen, szerintem a húsleves hétköznapi, de ez nem bántó szerintem. Az egyik lehető legkönyebb, legsemlegesebb, legegyszerűbb leves, és jól passzol mellé valami markánsabb étel.


A kérdésedre, hogy a gyerekek ilyet megennének-e, igen, nálunk szívesen megeszik. Miért, mivel van a gond? Amire nálunk jellemzően inkább nemet mondanak, az a főzelék vagy a nagyon zsíros ételek (kolbász, stb.) vagy hasonlók, a jól elkészített húsokra, salátákra, zöldségekre alapvetően nem. Sajnálom, ha nálatok ezt nem eszik meg, én jó szívvel írtam a válaszom...

2015. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!