Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marha lábszárat érdemes...

Marha lábszárat érdemes grillezni? Mert úgz tudom, hogy ha olajban akarom kisütni akkor sokáig kell előtte párolni. Ez esetben is? Ha itt is honnan tudom, hogy jó lesz, vagy mennyi ideig kell?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A marhalábszár tipikus pörkölt, gulyás hús, annak viszont kiváló !!
2016. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, pörköltbe való anyag a marhalábszár, és jó néhány órán át kell főzni.


Vannak grillezni való marhatestrészek, pl. hátszín, bélszín, ezeknél az a lényeg, hogy gyorsan kapass rá kérget, és ne süsd túl, maradjon a közepe eléggé véres, nyers. Max. 5-6 percig sütnek egy kb. 3 cm vastag húst. Lehet többször forgatni, hogy a két oldala egyformán süljön át. Mi a múltkor 15 mp-ként forgattuk kb. 5 percen át. Tökéletes lett. A hentes segíteni fog, mit érdemes venned.

2016. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A marha lábszárat se grillezni, se olajban kisütni nem lehet.
2016. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Olajban sütni, grillezni lehet /mindent lehet :)/, csak nem erdemes! A marhalábszár tiszta izom, ín, ha hő éri, összeugrik, nem tudod annyi ideig grillezni, hogy puha, ehető legyen! Azert kell hosszú lében, sokáig főzni /húsleves, gulyás/, párolni rövid lében /pörkölt, tokány/,de azt is sokáig. Hirtelen sütésre nem alkalmas, de egy bográcsozashoz kitűnő alapanyag!
2016. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Párolni nem érdemes, mert kevés neki, ha meg készre főznéd sütés előtt, a lelke is kifőne, és akkor sem lenne finom megsütve.

Hallgass az előttem szólókra, hogy grillezésre alkalmatlan.

Tipikusan gulyás,- pörkölthús.

2016. júl. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!