Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütő helyett mikróban készült...

Sütő helyett mikróban készült étel receptek?

Figyelt kérdés

A tűzhelyem sütő része egy ideje már kivonta magát a forgalomból. Már nagyok kezdek kiéhezni olyan ételekre amit sütőben lehet elkészíteni, így ennek ellenére is szeretnék olyan ételeket készíteni. Erre viszont csak a mikro áll a rendelkezésemre, hisz az étterem, de még a házhozszállítós változat is dága. Írnátok recepteket ill. linkelnétek?

Köszi!


2010. máj. 19. 18:25
 1/9 A kérdező kommentje:

Itt is vannak jók, de írjatok légyszi, akár sajátot is!

[link]

[link]

Elsősorban ilyesmikre gondolok, ja és grill nincs benne, csak sima mikro:

JOGHURTOS CSIRKEMELL


Hozzávalók:

2 db csirkemellfilé

2dl joghurt

2 gerezd fokhagyma

Só, őrölt bors

1 mokkáskanál gyömbérpor

1 mokkáskanál pirospaprika.


Elkészítés:

A joghurtot megsózzuk, hozzáadjuk a fűszereket és a zúzott fokhagymát. A megmosott és leszárított csirkemellfilét beleforgatjuk, és letakarva, egy éjszakára hűtőszekrényben pácoljuk.

A húst tűzálló tálba tesszük, lefedjük és mikróban 750 watton 10 percig pároljuk. Ha nem puhulna meg tegyük vissza még 2-3 percre.


GOMBÁS CSIRKEMELL RIZZSEL

Gyors, egyszerű, finom.


2,5 dl rizs alaposan megmosva, 20 dk szeletelt gomba /konzerv, /30 dk csirkemell filé vékony csíkokra vágva, 1 zöldpaprika, 1 paradicsom, vékony szeletre vágva, só, bors, csirke fűszersó, 1 kis pohár tejföl.

Az összes hozzávalót összekeverjük, egy mikrós tálba,

3 dl vizet /a gomba levével/ 1 teás kanál sót, kis, borsot, 1 teás kanál csirke fűszersót és 1 kis pohár tejfölt összekeverünk és ráöntjük. 750 W-on 8 percig főzzük lefedve, majd átkeverjük, visszatesszük 600 W-on 18-20 percre lefedve.

A főzési idő függ az edénytől, amiben főzzük.

2010. máj. 19. 18:39
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Én nem ajánlanám, inkább csináltasd meg a sütőt.

Nem tisztázott, mennyire káros a mikróban készült kaja.

A gyerekkori gyomorrák gyakoribbá válásáért is a mikrót teszik felelőssé.

Én melegítésre is csak akkor használom, ha nagyon muszáj.

2010. máj. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2010. máj. 19. 19:00
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem csinálnék ln belőle rendszert, csak ritka alkalmak esete lenne ez...amikor már nagyon ki vagyok ilyen ételre éhezve.

Amúgy egy régi villanytűzhelyem van, pontosabban a ház tulajának...albérlet. Folyamatban van a "javítása", de már egy ideje folyamatban van, és nekem már nagyon hiányoznak azok az ételek. Venni meg nam is akarok tűzhelyet, mert ha végre lesz saját lakásom majd akkor, addig még kitudja ott milyen feltételek lesznek. Arra a részre, ahol a konyhám van nincs bevezetve a gáz, szóval itt villanytűzhely jöhet inkább csak számításba, de én meg inkább kombit, vagy gáztűzhelyt szeretnék. Szóval venni csak akkor ha már a saját lakásomba veszem.

2010. máj. 19. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
rendelj főtt ételt, nem drága, max 500 ft
2010. máj. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

el kell keserítselek ( fél éve nem tudom használni a tűzhelyemet, régebben meg 2 évig nem is volt ) a mikró nem alkalmas a sütő helyettesítésére - főzni lehet benne, de sütni nem.


egyedül a mikrós sütit sikerült minimálisan hasonlóvá tenni, mint a piskótát a sütőben, de sült hús, ilyesmi nem megy benne, pedig alap grill van benne ( normális grillezőssel lehetne pl húst sütni, az enyémmel nem)

2010. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem max, hanem min 500 szerintem :(

Itt pesten ami finom és jól is laksz az inkább 700tól...

Süti is érdekel? (van mikrós süti receptem. nagyon vicces :)

2010. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát Pest az Pest..de ha pl menzáról hozat az kb 500 körül mozog, vagy 600 az a pár forint már nem számít, de ne csinálj sztem mikróban kaját :S
2010. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elsősorban főt- sülttételre gondoltam, de elküldheted a sütireceptet is.

Köszi!

2010. máj. 19. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!