Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukrászok mivel vonjak be az...

Cukrászok mivel vonjak be az esküvői tortát?

Figyelt kérdés
Nagyon ízlik nekem az esküvői torták " marcipán" bevonata. De az tényleg valódi marcipán? Sokan állítjak, hogy fondant, de annak tömény cukor íze van, ellenben azzal amire én gondolok.

#torta #tortabevonó #nyújtható massza
2018. máj. 28. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Jobb helyen valóban marcipán de az drágább is. Ahol pedig nem a minőségre mennek ott fondantal vonják be. De olyan is van aki a fondantba tesz mandula aromát és máris marcipán íze lesz.
2018. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

normális helyeken megkérdezik..

Én is cukrász vagyok. nem a szakmába dolgozom,de otthon szoktam vállalni tortákat.. Ha marcipánnal kérik valóban azzal vonom be-viszont (hogy ne érje őket meglepetés)elmondom nekik hogy az drágább,mint a fondant

2018. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen csalnak fondant-al, mert az jóval olcsōbb mint a marcipán. Mandula aromát tesznek bele, így valamelyest hasonló az íze. Az eredeti marcipán mindig tömörebb állagú, kevésbé édes, és kevésbé intenzív a mandulaíz, mint a fondant-os változatnál.
2018. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nagyon bátrak ahol ezt megmerik csinálni,mert soha nem lehet tudni hogy nincs olyan a vendégek közül aki felismeri hogy melyik melyik.és akkor hírnevét teszi kockára. szóval nem tudom megéri ez neki..
2018. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

A vendégek nem szokták szóvá tenni az ifjú párnak, hoyg fondant az a marcipán a tortán...


Ha meg van közeli hozzátartozó, akinek számít a szava, és szakmabeli, azt már a torta kiválasztásához elviszik magukkal (vagy vele csináltatják a tortát).


SZóval a lebukás esélye minimális.

2018. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sem arra gondoltam hogy szolnak a párnak hogy az nem is marcipán..hanem hogy a vendégek közt lesz téma mert pl.valaki észreveszi.es akkor mondja x-nek.es akkor hamar el tud terjedni hogy melyik az a cukraszda amelyikkel vigyázni kell.

(tapasztalatbol irom..)

2018. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Cukrász vagyok úgyan úgy minta 2. válaszoló.

Ha tortát kérnek tőlem,én is elmondom,mi a különbség a kettő között,a becsületemmel játszom...Attól is függ,hogy marcipán v. fondant,hogy mennyire kell színezni az esküvői tortát,v. egyáltalán kell-e.A marcipán még ha 1:3-as is(díszítőmarcipán),sosem lesz annyira fehér és jól színezhető mint a fondant,még akkor sem,ha fehéríted,mert van egy alap "bézses"színe.

2018. jún. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Bélsárral
2018. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!