Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Létezik finom, tejcsoki ízű...

Létezik finom, tejcsoki ízű vegán csoki?

Figyelt kérdés
Még nem találkoztam sajnos ilyennel, inkább csak kesernyés kakaóízűvel. Pedig amikor sütök/főzök zabitallal, máktejjel [sic!], az eredmény ízre/állagra ugyanaz. Igaz, a máktej kb.gazdagabb kalciumban és zsírban, mint egy normál bolti tej. Lehet, hogy az is számít, hogy a cukor az cukor legyen benne, ne mindenféle más, pl. édesítőszerek, szirupok, növényi kivonatok stb. Tehát ha valaki tud olyan vegán tejcsokit, ami lehetőleg nem dúsított minden egyébbel, hanem főleg tényleg csokoládé, és normál cukor van benne és normál tejcsoki ízű, arra jellemző mennyiségű kakaótartalommal, arra vagyok kíváncsi! Köszönöm!

2023. jún. 15. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Am ha vegán vagy, mért keresed a TEJcsoki ízt? 🤔 Jó neked a répás sóska, nem? 😂 😂
2023. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

TEJcsokoládét vegánként felejtsd el.


Még az lm csokoládé sem pont olyan ízű, mint a sima.

2023. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor az ételekben miért ugyanolyan finom a vegán? Egyébként meg, 10:59-es, nem vegán vagyok, hanem egészségügyi okokból vagyok t.é. növényi étrenden. Szóval ha nem elég nekem az eü problémám, plusz hogy át kell alakítanom a teljes életem miatta, akkor még rúgj belém a répás sóska ötleteddel!
2023. jún. 16. 20:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Probald meg te magad elkesziteni otthon, keress receptet
2023. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Van ilyen, úgy emlékszem, kókusztejet használnak benne tehéntej helyett. Német termék
2023. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudsz gúglizni, vagy saját tapasztalat alapján szeretnél tanácsot?
2023. jún. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6: nem tudsz olvasni? A google hol mondja meg, hogy milyen az íze?
2023. jún. 22. 09:03
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Cukormentes talán
2023. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sikerült otthon produkálnom olyan vegán teicsokit (!), ami ízlett.

Kakaóvaj pasztillát olvasztottam fel kókusztejszínnel, édesítettem. Aztán nagyon apró adagokban adtam hozzá kakaóport, kóstolgatva álltam meg egy ponton. Aztán formákba öntve kihűtöttem.

2023. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Én pont nem szeretem a tejmentes cuccokban, ha kókusszal helyettesítenek, mert túl jellegzetes az íze. A Ritter Sport Mild Classic vegán tejcsokija eléggé tejcsoki ízű, ott mandulaliszttel dúsítják.

Müllerben vettem nemrég.

Nálunk sem vegán, csak tejfehérje-érzékeny az alany és az édesítőszer sem játszik. Nem is értem, miért nem törölték az #1 kötekedését, ezek csak vegángyűlölni járnak ide, nem merül fel az, hogy nagyon-nagyon sokan érzékenyek az állati tejekre, azok közül is, akiknél ez sosem derül ki, csak lesz hatszáz más krónikus problémájuk, amit majd ráfognak erre-arra, életkorra, életmódra stb.

febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!