Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Meddig lesz méreg drága csomó...

Meddig lesz méreg drága csomó vegán, gluténmentes, laktózmentes élelmiszer?

Figyelt kérdés

Már tejallergiás ember is mesélte nekem hogy szinte egyre nehezebb jó áron találni mentes élelmiszereket. Ezeket a magas árakat én is láttam. Szerintetek mikor fognak tenni érte hogy a növényi alapú és a mentes diéták pénzügyileg elérhetőbbek legyenek?

Ha valaki esetleg külföldön lakik az tudna mesélni hogy olcsóbbak-e az ottani mentes, vegán élelmiszerek?

Őszintén nagyon sajnálom a mostani helyzetben azokat a családokat akik allergiás, étel érzékeny gyerekeket nevelnek. :(

A kormány segíthetne ezeknek a családoknak és embereknek. ://



2023. jún. 17. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

ameddig copfost vissza nem küldik az iskolapadba a többi sötétzöld kis nácinövendékkel együtt, hogy tanuljanak emberséget és tisztességet.

az a baj, hogy divatot csináltak a speciális diéták létszükségletű dolgaiból, a kereskedelem meg meglovagolja ezt, és persze hogy a gazdag, felsőközéposztálybeli apucik pénztárcájához szabja az árakat. nagyzolni meg hisztizni van pénz, de gondolkodni vagy együttérezni felesleges, ha a gyerek példaképe egy iskolázatlan szellemi fogyatékos. mondjuk a szülők a hibásak, elve mért hagyták, de ez már késő bánat.

ausztria, itt is mocsok drágák ezek a helyettesítő termékek.

2023. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

8 hónapja nem voltam otthon, nem tudom már az otthoni árakat, de amikor kijöttem ide Ausztriába, emlékszem hogy sokáig összehasonlítgattam az árakat, és köbö azonos volt akkor minden ilyen cucc. Csak ugye itt magasabb a fizu.


Amúgy mi vettünk egy növényi tejfőző gépet, csak ajánlani tudom mindenkinek mert így nincs munka vele. Vannak házi fermentáló készülékek is, lehet otthon gyártani joghurtot, tejfölt. Mindenmentes Nóra receptjeit ajánlom.

2023. jún. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok

#1 egyetértek veled:)

#2 dm-ben a legolcsóbbak most az ilyenek ha jól tudom. Pl DmBio márkájú növényi tejek 800-600 között vannak, a legolcsóbb alprok a dm-ben vannak jelenleg , 1100 forintba kerülnek, legalább is az alap ízek mint pl kókusz, mandula. A legolcsóbb alpro termék a szója tej, ami 950ft-ert a Tescoban van (weboldal szerint) , de a dmben nincs.

Átlagos, szegény családos emberként vagy kevés fizetéssel nem hinném hogy kedvező árak, de gondolom pont hogy még betudják szerezni. :/

2023. jún. 18. 02:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Gluténmentes ételek Németországban is drágábbak a normáltol csak nagyobb a választék illetve ami itt drágább az Magyarországon annál is drágább vagy nem is lehet kapni .

[link]



[link]


Magyarországon ezekböl jó ha egy két terméket lehet kapni azt is 3x áron mint mondjuk Németországban.


Magyarországon soha nem csökentik az árait inkább szükitik választékot vagy nem is lesz kapható.

2023. jún. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

[link]

A növényi "tejek" nem ide tartoznak.

2023. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Az egyik konkurenciánál szintén vannak, szerintem nem olyan drágán:

[link]

2023. jún. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék, itt vannak az osztrák DM árai


Alpro soy vanilla 727Ft, többi Alpro tej 1007 Ft mostani euro árfolyammal (373) csak ugye itt a fizum is 540ezer ft ami egy itteni minimálbér kb.

2023. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem alpro meg hasonló prémium márkákból kell venni növényi tejitalt, hanem vannak ennél sokkal olcsóbb saját márkás ill. kevésbé túlmarketingelt termékek, amik Aldiban, Lidlben 450-550 Ft között vannak mostanság (akcióban még olcsóbbak).

A gluténmentes élelmiszerek ált. nem búzát használnak és gyakran speciális összetételben, kb. egyedül itt volna indokolt, hogy jóval drágábbak a hagyományos termékekhez képest.

2023. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Írországban lakunk, es sok mentes vagy vegán elelmiszer kb ugyanannyiba kerül mint a normális.
2023. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Spar sajat markas novenyi tej sokszor akcios 499ert


De amugy gondolj arra hogy 8-10 eve nem az volt a baj hogy a mejtes cuccok dragak hanem hogy alig volt valasztek es az is keves helyen. Ahogy ezek a divatdietak bejottek es egyre tobb a kereslet, egyre tobb lesz a kinalat is.

Árakkal ugyanez. A tomeggyarzas minsig olcsobb.

2023. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!