Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Meddig lesz méreg drága csomó...

Meddig lesz méreg drága csomó vegán, gluténmentes, laktózmentes élelmiszer?

Figyelt kérdés

Már tejallergiás ember is mesélte nekem hogy szinte egyre nehezebb jó áron találni mentes élelmiszereket. Ezeket a magas árakat én is láttam. Szerintetek mikor fognak tenni érte hogy a növényi alapú és a mentes diéták pénzügyileg elérhetőbbek legyenek?

Ha valaki esetleg külföldön lakik az tudna mesélni hogy olcsóbbak-e az ottani mentes, vegán élelmiszerek?

Őszintén nagyon sajnálom a mostani helyzetben azokat a családokat akik allergiás, étel érzékeny gyerekeket nevelnek. :(

A kormány segíthetne ezeknek a családoknak és embereknek. ://



2023. jún. 17. 23:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A gluténmentes élelmiszert teljesen külön egységben kell gyártani. Ez nem olyan, hogy előbb megcsináljuk a közönséges kifliket, aztán a sós kifliket, utána ugyanazon a gyártósoron legyártjuk a gluténmenteseket. Nyomokban SEM tartalmazhat glutént a termék, mert a cölikáliások hasmenést kapnának a legkisebb mennyiségtől is. Mivel nincs akkora igény rá, mint az olcsó kiflire (termékre), egyedi készítési móddal kisebb sarzsokat gíártanak, nyilván drágábban. Vagy sokkal drágábban. És ha 10-ből csak 6-ot tudnak eladni a fogyaszthatósági időn belül, akkor legközelebb még drágább lesz, mert valakinek azt a négyet is ki kell fizetni. Különben nem gazdaságos a gyártás. A gyártó profitorientált, nem szerelemből csinálja.
2023. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk ami a tej meg a főzőtejszín helyettesítőt illeti, én nem szívesen veszek rizslisztes vizet drága pénzért. Nagyjából semmi értékes tápanyag nincs benne, főleg nem olyan, amit ne lehetne sokkal olcsóbban is beszerezni. Néha én is használtam (átemenetileg kellett elhagynom a tejtermékeket), mert kényelmes.


A gluténmentes sajnos okkal drága, ahogy ezt már leírták :-( Igazából aki divatból követ gluténmentes diétát, ezzel segít lejjebb vinni az árakat, mert a tömegtermelés hatékonyabb.

2023. jún. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Érdemes esetlegesen határ mellett vásárolni.



Én nagyon sok változatot találtam mindenből és kifogtam 50 cent körül növényi joghurtot is, Lidls. :)

2023. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az feldolgozott cuccok mindig is drágák lesznek.


Én most a Teljes értékű növényi étrendet követem, és kb 24 ezret fizettem 2 héttel ezelőtt a boltban. (Azóta is abból étkezek)


De nálam a vegán címkékkel ellátott feldolgozott élelmiszerek is kerülendők.

2023. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
14. Szabad tudni, hogyan követed? Receptek?:)
2023. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az interneten kereshető recept pl. TÉNÉ címszó alatt. De sok tapasztalom nincs velük.
2023. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!