Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tényleg vannak vegánok, akik...

Tényleg vannak vegánok, akik már attól kiborulnak, ha húshoz használt (és elmosott) kés stb.-vel készítették a zöldséges ételt, amit esznek? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2023. szept. 30. 21:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
47%
Azt úgyse tudja kiszűrni csak ha mondjuk totál vegán kajáldába eszik...Mondjuk a vegán alapból ott eszik mivel nem szív egy levegőt a mellette húsevővel! Házi körülmények közt meg csak a házigazdán múlik...😁
2023. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
57%

Az ilyenek szimplán csak hisztisek, ennyi.


Egy gluténérzékeny vagy mogyoróallergiás még szép, hogy nem használ pl fadeszkát, mert nem elmosható 100%, de mi nem is eszünk olyan helyen, ahol nincs tiszta konyha, ugyanis komoly bajunk lesz utána.


Egy vegánnak mi baja lesz? semmi.

2023. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
51%
Ez pont olyan, mint hogy a zsidó sem eszik egyszerre tejet és húst, nem eszik nem kóser ételt, nem eszik tengeri herkentyűt, egy muszlim nem eszik sertést, egy indiai meg marhát. Nem kell benne logikát keresni, el kell fogadni, tiszteletben tartani, vagy nem hívni közös kajára.
2023. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Értem, de nem kell mindent elfogadni, főleg ha nem logikus.
2023. okt. 1. 21:28
 15/29 anonim ***** válasza:
Miért ne kellene elfogadni? Árt ezzel neked? Bűnt követ el? Lehetetlent kér?
2023. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
15: Mert ellent mond a józan észnek. Ne legyen már ez normális.
2023. okt. 1. 22:26
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 21:28


Te is kiborultál az emberhúsos példán, pedig az sem logikus, hiszen elmossák a kést. :) Ahogy írtam, ez elvi kérdés, főleg, ha érzelmi alapú, hogy nem akarják, hogy bármi közük legyen állatok halálához/kizsákmányolásához.

2023. okt. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Az emberhúsos példán nem borultam ki, csak nem tartom életszerűnek. Vagy egy boncmester konyhájában vannak ilyenek? :D


Pont azt írtam, hogy attól még nem fognak kevesebb állatot kinyírni, hogy ő egy már elmosott (!) tányértól stb. rosszul lesz. Kb. mintha nem napoznál, mert ettől majd csökken a nappali hőmérséklet. Agyrém.

2023. okt. 2. 09:36
 19/29 anonim ***** válasza:
66%

Egy zsidó iskiborul, ha a húsos edényében sajtos tésztát készítesz. Józan ésszel tudja, hogy nem lesz tőle baja, de a szokásai szerint tilos.

Pont ugyanez a helyzet a vegánokkal is.

Miért baj ez? Miért fáj neked?

2023. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha elmennék egy kannibál szigetre és nekem hiába állati húst adnának, de mondanák hogy előtte embert főztek benne én se ennék belőle...

Mondjuk ez durvább de ők hasonlóan fogják fel...

Bár más kérdés hogy engem az undor kapna el hogy fajtársam főtt benne pár órával előtte...

A vegánok meg nem undorral eszik a húst(gondolom én) hanem szimplán sajnálják!

Viszont ha én se sajnáltam volna az embert akit megfőztek(pl tömeggyilkos), jobb kedvel enném?! Érdekes az biztos!🤔

2023. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!