Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus/vegán kávézót-cuk...

Vegetáriánus/vegán kávézót-cukrászdát szerintetek érdemes lenne nyitni?

Figyelt kérdés

Lenne rá igény?

Pest melyik részén?


Friss, gyümölcsös sütik, fair trade kávé, gyümölcssaláták, teák, fagylatok, jégkásák, prailék, torták... ilyesmik.


2011. máj. 4. 20:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem,mivel többen vannak azok akik csak húst nem esznek,de tejet igen.

A kávéban meg a gyümöclssalátában,teában,jégkásában nem tudom mi a vegetáriánus.

Szar ötlet alapvetően,bocs,hogy ezt mondom.

2011. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kimondottan vegánt nem, de szerintem jó húzóerő ha a kínálatban a vegánok is megtalálják a kedvükre valót.persze ezt promózni is kellene...de ez szubjektív vélemény...
2011. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Hogyhogy mi bennük a vegetáriánus? ...


Kérdezőnek: szerintem nem rossz ötlet, hisz nem csak vegetáriánusoknak szól, viszont betérhetnek vegánok is, mert a kávét pl rizstejjel kapják, tojás nélkül készült sütiket tudnak fogyasztani, stb. Ilyen módon pedig elég széles tábornak nyitnád a helyet, mindenki találna kedvére valót. Ne direktbe vega kávézóként reklámozd, hanem emeld ki, hogy a vegánoknak sem kell megtorpanniuk a bejáratnál.

2011. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
77%
Bocs de tuti bukás biztos hogy nem élnél meg belőle
2011. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz ötlet. Ha az ember bármilyen vállalkozást indít, akkor nem célszerű rögtön azzal kezdeni, hogy leszűkíti a potenciális vásárlókört. Ellenben ha nyitsz egy cukrászdát, és mellégesen csinálsz egy vega részleget, annak legalább már lehet esélye.
2011. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
mondjuk egy cukrászdába nem tudom milyen hús lehetne, húsfagyi?:D szerintem nyiss egy sima cukrászdát és ahogy mondják, hogy a vegánok is tudjanak fogyasztani, csinálj rizs- vagy szójatejjel kávét, ilyesmik :) sztem ez jó ötlet :)
2011. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban szélesebb vásárlóköröd lenne, ha "vegán-barát" cukrászda és nem szigorúan "vegán-cukrászda" lenne a dolog. Én nem vagyok vega, tejet, tojást, húst és halat is bőséggel fogyasztok, de simán ettem már vegetáriánus étteremben is.

Ha csak vegán termékeket árulnál, akkor az sajnos minden árat felfelé tolna, a zabtej, szójatej és társai igen drága alapanyagok, így a nem vegánokat elriaszthatják az árak.

2011. máj. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
22:49: nyilván nem a hús a gond, hanem a zselatin, azt rengeteg édesség tartalmaz, és azt nagyon sok nem szigorúan vegán vegetáriánus ugyanúgy nem eszi meg, mint a húst.
2011. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 doboszoli ***** válasza:
85%

Ha ilyenben gondolkodnék, akkor a vegák helyett/mellett inkább a diétázókat céloznám meg.(cukorbetegek, fogyni akarók, lisztérzékenyek, laktóz érzékenyek, stb)

Köztük is van sok "édesszájú", a segítségeddel nem kellene minden szelet sütit, minden gombóc fagyit bűntudattal fogyasztaniuk. Szerintem rászánnák a többlet kiadást, a normál édességekhez képest.(mert, hogy drágább lenne az tuti)

2011. máj. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hájas tészta, zselatin stb.


Cukrászda ezernyi van, de olyan ahol tejérzékenyek fagyizhatnak kevés. Ugyanze igaz a sütikre is. Az a vásárlókör szempontjából mindegy, hogy ki milyen okból vega...

Nem arra gondoltam, hogy a klasszikus dobostorta-puncstorta kínálat lenne, hanem olyasmik, amik úgy lettek kitalálva, hogy vegánoknak és könnyen, olcsón készíthetők. Így nem lenne annyival nagyobb az árdifferencia.

2011. máj. 5. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!