Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hiszik az emberek hogy...

Miért hiszik az emberek hogy a vegetarianizmus diéta és nem egy életforma?

Figyelt kérdés
számomra életforma, gondolkodásmód, stb, és folyton azzal jönnek, mert nem vagyok egy nagy darab emberke, meg túl nagy étvágyú sem, hozzáteszem hogy húsevőként sem voltam az, hogy nem kéne diétáznom!!!!ááááá
2012. jún. 21. 22:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szuper vagy... esetleg valami kérdés?
2012. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló teljes mértékben kifejtette a lényeget.
2012. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Ezt a húsmániát úgysem lehet kiirtani a Homo sapiensből, a legtöbb ember szemében a zöldségevés egyenlő az éhenhalással, igaz, ki még nem próbálták. Nem mellesleg azt is hiszik, hogy a vegetáriánus csak fonnyadt salátaleveleket eszik. Próbálj meg nem foglalkozni a "véleményezőkkel" és élj úgy, ahogy neked jó! :)
2012. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 fairi1 ***** válasza:
43%

mert pl az ember mindenevő, és az étrendjéből kivesszük pár fontos részt pl a húst akkor már akár egy diétáról beszélhetünk.

Persze a diéta lehet egy életforma is.


Diéta és a fogyókúra nem szinonima.

2012. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
számomra a diéta az amikor valakinek valami egyészségügyi problémája van és emiatt van rá szükség pl magas koleszterin cukorbetegség stb. nekem semmi bajom reikis vagyok és ezért nem eszem húst... ez életforma csak nem szeretem ha ismeretlenül betámadnak..:-)
2012. jún. 21. 23:04
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

Azért ne kösd össze, hogy a reiki = vegetarizmussal.

Az, hogy te reiskisként egyúttal vega is lettél, az a te magánügyed, de a természetgyógyászatnak ez az ága egyetlen helyen sem követeli meg, sőt nem is tanítja, hogy aki rejkis lesz, annak egyúttal vegának is kell lennie.

Azért ekkora hülyeségeket ne terjesszünk már a reikiről, terjesztenek arról éppen elég hülyeséget azok, akik egyáltalán nem tudják, mi is az. (Lehet, hogy te sem?)

2012. jún. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%

3-assal egyetértek, a húsevést jó mélyen elültették az emberekben. A legtöbb emberben él az a tévhit, hogy szükségünk van állati fehérjére. Ezzel szemben ez az igazság:

[link]


Meg hogy az ember mindenevő... Nem, az ember nem mindenevő, a fogazatunk és a bélrendszerünk szerint is növényevők vagyunk. Az igazi húsevőknek tépő fogaik vannak, nekünk viszont őrlők, legalábbis nagy többségben. A ragadozóknak rövid a bélrendszerük, nekünk viszont hosszú. Ajánlott előadás a témában:

http://www.youtube.com/watch?v=mLk0hYiX_Ak

2012. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
a kommentem melyik részében írtam hogy amiatt kellett vegának lennem, azt írtam azért vagyok az. amúgy ha olyan helyen avatnak be ahol nem mondják el hogy a 3 hét tisztulás alatt ajánlott nem enni húst akkor elég rossz helyen voltál... ha nem így van bocs, amúgy ha igazán jól kitisztít a reiki utána nem is tudnád megenni...
2012. jún. 22. 12:22
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak két dolgot jegyeznék meg.


Senki ne gondolja azt, hogy az ember az evolúció során nem táplálkozott állatokkal. Aki ilyen hülyeséget beszél, az nem gondolta még végig. A korai emberek táplálékának igen nagy részét tette ki az állati eredetű fehérje, hiszen akkor még nem volt növénytermesztés, gabonatermesztés. Csak az utóbbi 10 ezer évben jelent meg a gabonatermesztés, ami magas kalóriatartalmú húsmentes ételek készítését tette lehetővé. Gondolom belátja mindenki, hogy almából, meg gombából nem tudtak bevinni a korai emberek annyi energiát a szervezetükbe mint amennyire szükségük lett volna. Tehát az ember evolúciós fejlődését az állati eledel tette lehetővé.


A másik pedig a vegák. Hát, én szeretem nagyon a zöldségeket, a húst, a tengeri dolgokat, a gyümölcsöket. Az ízeltlábúakon kívül szinte bármit szeretek. De ez én vagyok.

Ezzel párhuzamosan el tudom fogadni, hogy valaki nem szereti a gomba ízét, a hús ízét, vagy ezek állagát, és emiatt nem eszi őket. Oké. De mit csinálnak a vegák? Hús ízű ételek esznek. Tofu pörkölt, szójából előállított bacon szalonna?? Én most ezt komolyan nem értem. Ha szereti a bacon ízét és állagát, akkor mért nem bacont eszik a szója bacon helyett?? Ráadásul az én vega ismerőseim kétpofára tudják zabálni a hús ételeket, ha azt hiszik szójából van. Na ennyit a nagy vegetarianizmusról. De mint mondottam volt, ha valaki az íze miatt nem eszi, az érthető. De én ezt inkább valami elferdült divatnak tartom az esetek túlnyomó többségében.

2012. jún. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
én csak annyit teszek hozzá, hogy ha olyan ételt adnak amiben benne főtt a hús azt is kihányom... szóval engem nem tudnak átvágni, de ez én vagyok
2012. jún. 22. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!