Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Te vegetáriánusként/vegánként...

Te vegetáriánusként/vegánként hajlandó vagy hozzáérni a húshoz?

Figyelt kérdés

Folyamatos konfliktusunk van ebből a párommal, amióta együtt élünk. Nem hajlandó nekem olyan ételt csinálni, amelynek készítése közben meg kell fognia a húst. Azt mondja, bármi mást szívesen elkészít, de nem fog hozzáérni egy halott állathoz csak azért, hogy én megehessem.

Én nem tudok főzni, tudom, rohadt egy hímsoviniszta dolog, de valamennyire elvárnám tőle, hogy olyan dolgok is kerülnek ebédkor az asztalra, ami az én ízlésemnek megfelel.


Ezen kívül egyáltalán nem zavar, hogy vegetáriánus, ezidáig csak annyiban nyilvánult meg, hogyha valahol kajáltunk, akkor húsmentes ételt választott, meg persze tudtam róla, hogy ilyen kis érzelmes, empatikus, a hangyát se tapossa el-fajta.


Gondoltam arra, hogy meg kéne tanulnom összedobni pár húsos kaját, de a bonyolultabbak tuti nem mennének. Meg különben is, hogy néznék ki, férfi létemre főzök? Ha megtudja valaki, hát szétröhögi magát.


Ti mit tennétek? Ha esetleg van valami tapasztalatotok ilyesmivel, szívesen fogadom, csak mielőbbi megoldást szeretnék.



2012. aug. 19. 20:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
87%
Hú, nekem eléggé sikerült felcseszned a kérdéssel az agyam, pedig még csak nem is vagyok vega. Fogj meg egy szakácskönyvet, vagy használd az internetet, vagy tök mindegy, de ha nem szeretné, ne kényszerítsd szegényt. És mi ez már, hogy ha megtudja valaki, szétröhögi magát? Ember, hol élsz? Rossz században, az tuti...
2012. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%

Szép pár vagytok, nem fog sokáig tartani!

Vegyél egy halom fagyasztott kaját, ahoz nem kell tudomány, és a "párod" is megfoghatja, akár csipesszel is!

Bár én otthagynám azt a nőt...


"hogy néznék ki, férfi létemre főzök? Ha megtudja valaki, hát szétröhögi magát."


Érdekes, engem nem röhögnek ki a barátaim és az ismerőseim, ha főzni látnak!


Úgy látom a haverjaidat is kirúghatod!


Levonva a tanulságot: lehet, hogy veled van baj?

2012. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy maradi vagyok, de férfiként nem érzem magam a konyhába valónak, hogy úgy mondjam.


Ezért pedig semmiképpen sem fogom otthagyni, akkor már inkább megtanulok főzni valamennyire.

2012. aug. 19. 20:44
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy férfi tud főzni, az egyáltalán nem szégyen, miért röhögne már ki valaki ezért? ebben nincs semmi gáz és semmi szégyen! Ha egy nő kocsit szerel vagy éppen égökőrtét cserél akkor se röhögi ki senki, mert nem vicces, mai világba már mindenki csinál mindent, és ez nem szégyen, a férfiak mosnak, főznek, gyereket nevelne, a nők buszt vezetnek, falaznak, festenek, szerelgetnek ennyi...

ha a párod vmiért undorodik a hústól (nem tudhatod hogy nem e érte valami rossz élmény) akkor n tuti nem erőltetném, Attól higy te szereted attól neki még nem kell, és ha nem bírja megfogni akkor nem bírja, tanulj meg főzni, vegyél üveges szószokat tésztához stb.. ha szereted nem erőlteted rá a te ízlésed, akaratod

2012. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
100%

Azt tudom tanácsolni, hogy ezeket az ételeket főzd meg te! Ha nem akarja, nem kényszerítheted rá, hogy csinálja meg, vagyis neked kell. A neten rengeteg hasznos és jó receptet találsz. Főzni nem olyan nehéz, csak bele kell jönni. Az eléjen pedig követni kell a receptet, akkor nem igazán ronthatod el. Vannak olyanok is például, amik kifejezetten kezdőknek vannak leírva, lépésről lépésre, képeken is mutatva.

Férfiak is főznek, ez egyáltalán nem ciki. Hány férfi szakács van? Rengeteg. Őket sem röhögik ki, mert főznek.(amúgy nálunk is az apa főz, ritkán az anya, ilyen is van) Biztos vagyok benne, hogy ha csinál majd valamilyen nagyon finomat és meghívnátok a barátaidat egy vacsorára, nem utasítanák vissza. Már csak kíváncsiságból is, de elmennének. Vagy nem is kell tudniuk, hogy te csináltad, elég akkor elmondani, mikor már agyon dícsérték, hogy mennyire finom. Te is büszke lennél magadra, hogy "igen, ezt én csináltam". Hidd el, jó érzés az.

És nem utolsó sorban, magad miatt sem rossz, ha tudsz egy két dolgot alkotni a konyhában. Nem lehet ott mindig a párod, hogy főzzön rád. És ilyenkor sem kell a főtt ételet nélkülöznöd.

Ki tudja, lehet, hogy még meg is szereted a főzést. ;)

2012. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Én talán hajlandó lennék hozzányúlni húshoz, hogy a szeretett páromnak elkészítsem, de hogy mi sülne ki belőle, hát... Mivel előbb lettem vega, mint ahogy megtanultam volna a húsos ételek elkészítését, ezért gyakorlat híján nem valószínű hogy ehető lenne a végeredmény.


Tisztán látod, egy rohadt hímsoviniszta dolog, hogy te felsőbbrendűnek tartod magad annál, hogy beállj a konyhába. Hidd el, senkinek se mennek elsőre a bonyolultabb kaják, ezért nem rögtön azokkal kellene kezdeni, nem gondolod?! Kezdd az egyszerűbbekkel és a sikerélmény sem fog elmaradni.


Nem tudom miért röhögné szét magát valaki egy főző férfin.

Akkor azt nőt is kiröhögjük, aki dolgozni jár?!

Melyik évszázadban élsz, áruld már el!

2012. aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Hogy néz ki? Apa férfi létére is mindig süt/főz nekünk valami finomat, ettől nem lesz kevesebb, csak több. Illetve ha megnézel egy akármilyen éttermet, általában mindenhol férfi a szakács. Az meg már hogy egy pörköltet nem lennél képes elkészíteni, az meg már a te bajod... Rágjad akkor nyúlnak valót a pároddal, ha ennyire kényelmes vagy. ;)
2012. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha egy ferfi tud fozni, az szexi. Pont.

2. A ferfiak a legjobb szakacsok altalaban.

3. Az en velemenyem, de ha egy ember nem tud maganak valamit osszeutni, nem tud megelni, ha nincs szallitas a pizzeriabol, az az ember nem felnott.

4. Egy receptet baromi egyszeru kovetni. Elolvasod, majd megcsinalod, ami le van irva benne. Ha valamit nem ertesz, kerdezel, vagy rakeresel google-n.


Es hogy a kerdesre reagaljak: Nem, vegakent nem erek hozza hushoz, mert undorito, es hanyingerem van a szagatol, az izetol, az allagatol.

2012. aug. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet, hogy maradi vagyok, de férfiként nem érzem magam a konyhába valónak, hogy úgy mondjam.


Ezért pedig semmiképpen sem fogom otthagyni, akkor már inkább megtanulok főzni valamennyire."


Máris ellentmondásba keveredtél magaddal!

:D


Te figyi: A pélót is csak gumikesztyűben fogja meg? Lenyeli a cuccot, vagy kiköpi (Hiszen mégiscsak élőlényekről van szó!)?

Ez most komolyan érdekel engem, hogy ami a helyzet vegánéknál!

:)

2012. aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, ha tisztában lennél vele, miért tartja undorítónak egy vega vagy vegán a húst, nem írnál ekkora hülyeségeket. A hús együtt jár az állatok kizsákmányolásával, teljes körű korlátozásával, szenvedésével, halálával. Mellesleg a tej és tojás miatt is meghalnak állatok, csak ők még tovább kínlódnak, mielőtt vágóhídra kerülnek.

Tehát az állati szenvedésnek semmi köze valakinek a szottyadt "pélójához" vagy spermájához. Az már egyéni ízlés kérdése és általában nem attól függ, hogy az illető vega-e vagy sem.

2012. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!