Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen tudományos bizonyítékok...

Milyen tudományos bizonyítékok támasztják alá, hogy az embernek jobb a nyers vegán étrend mint a húst is evő életmód?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:

*szerintem rád illik

(lemaradt a zárójel utáni rész).

2012. okt. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
32%
Bocs, ha offolok, de szerintem nem a főtt ételről, hanem az adalékanyagokról és tartósítószerekről kéne leállni. Az embert nem csak eszközhasználat meg értelmi képességei emelték ki az állatvilágból, hanem a táplálkozása is. Lepényt és húst sütött. (Történelem, 5. osztály)
2012. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
22%

sZamu, van energiád mert szénhidrátot eszel rengeteget. A hasnyálmirigyed 10 év múlva is bírni fogja? Na ez a kérdés.

Cukorbetegen már nem ír olyat az ember, hogy neki nem kell hús..


Meg az ember szívós, sokáig kibírunk sok mindent. Csak aztán később lehet mégsem úgy csinálnánk.. Ha hetente néhány napon ennél húst, de akkor mondjuk lazacot (hidegvízi halat) tojást, azzal már sokat tennél az egészségedért.

Krumplin, rizsen, gabonákon, tejtermékeken, hüvelyeseken annyira nem lehet élni, hogy igazából az alkalmi fogyasztást is jobb volna elkerülni.. Aki vegán az viszont nyilván hasonlókat tud enni. Ez nem nyerő.

2012. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom de én inkábbb Kyotibivel értek egyet, végig olvastam á-tól cettig, nem vagyok se vega se nyersevő, de inkább lennék az mint sem ilyen beszűkült látókörű tipikusan szkeptikusan lenéző magyargondolkodású aki kizárólag a civilizáció által belénkvert természetellenes baromságoknak higyjek! Nem véletlen hogy a magyarok a legegészségtelenebb legcukorbetegebb európai nép! Meg is érdemlik a sorsukat nem sajnálok egyet sem!
2012. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
0%

Ja, mert ha európán kívül lépnénk, akkor az indiai vegák cukorbetegebbek lennének még nálunk is :)


A magyar nem eszik nagyon s.zarul, csak a kenyér és tejmániáján kellene uralkodnia, a hús mehet.. bár gazdaságosabb lenne a több zöldség evés.

2012. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
88%
Jó akkor nem csak európán belül, hanem az amerikaiakon /USA/ kívül az egész bolygón! Igen a magyar nagyon ragaszkodik a fehérkenyér és tejfogyasztáshoz, egye ha szereti, de a gond ott kezdődik amikor engem a környezetmben egyenesen lehülyéznek mert én nem fogyasztom, inkább a zabpelyhet a lenmagolajat meg a teljeskiörlésű dolgokat! Lerövidítve magyarországon az átlagmagyar szemében mindenki hülye aki próbál egészségesen élni! Nem egyszer lettem leszólva azért mert kaja után bevettem a multivitaminkapszulámat vagy a c-vitaminomat! Ezek váltják ki belőlem azt hogy rohadtul nem sajnálok se cukrosat se elhízottat se olyat aki az ebből adódó betegségével kűzd! Kűzdjön csak megérdemli mind!!!
2012. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
30%
kyotibi az aki természetellenes, amikor az evolúciót tagadja.
2013. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
És az miért hülye, aki tejet fogyaszt?
2013. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos"


Ezt a mondatot nagy dibat lett emlegetni, és Einsteinnek tulajdonítani - nyilván nyomatékosításképpen -, de azzal nem árt tisztában lenni, hogy a világon sehol nem találták annak bizonyítékát, hogy ezt a mondatot valóban Einstein mondta volna.


Aki netán mégis erősködne, attól kérnék egy pontos forrásmegjelölést, hol, mikor mondott ilyet a fent említett úriember, köszönettel.

2013. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
*divat* (jav.)
2013. aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!