Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mondanátok olcsó húsmentes...

Mondanátok olcsó húsmentes ételeket, amik finomak is?

Figyelt kérdés
Pl most főztem kukoricadarát,lekváros-fahéjasat,amilyet a krisnásoknál ettem és nagyon finom,de sajnos nagyon nincs pénzünk az ilyen-olyan drága vegakajákra,mégis nagyon kívánom,főként főételekre gondolnék!Köszi!
2010. jan. 28. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Krumpli felkarikázva, nyersen, egy tepsibe lerakod. Rá egy félig megfőtt karfiol, megfűszerezed, öntesz rá egy doboz tejfölt, megszórod reszelt sajttal... finom. olcsó. :) Ez amúgy bármilyen zöldséggel megcsinálható, brokkolival is, vegyes mix-szel is.


Mondok egy desszertet is: 5 db almát kettévágsz, megkened mézzel, pici fahéj rá, és berakod a sütőbe. Isteni téli csemege. (Én néha szoktam méz nélkül is, ha elég édes az alma)

2010. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

lecsó, főzelékek (bab, lencse, borsó, tök stb), párolt zöldség rízzsel, svédgomba, rakott krumpli, rakott karfiol, rántott zöldségek, töltött gomba, paradicsomos krumpli, puliszka, tócsni, levesek (hagyma-, gombakrém-, brokkoli-, spárgakrémleves stb), zöldségfasírt (tök, cukkini), saláták: krumplisaláta, franciasaláta, babsaláta, paradicsomsaláta mozzarellával vagy feta sajttal.....


végtelen a lehetőségek száma :)

2010. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

spenótos rakott palacsinta :) középre meg tetejére mehet egy kis füstölt reszelt sajt

zöldségpörkölt rizzsel vagy krumplipürével

kínai jellegű zöldséges pirított tészta

amúgy olcsó a szója granulátum, én szoktam azzal csinálni milánói szószt, chilis babot

2010. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

szia! az előbb nézegettem a fakanál.hu-t, rengeteg húsmentes kaja van benne.finom zöldséges egytálak stb.

nézz bele, érdemes !

2010. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez ugyan leves, de nagyon laktató:

1 finomra vágott hagyma

2 szál darabolt zeller

3 nagy sárgarépa kockázva

1 tisztított felszeletelt póréhagyma

50 g barna lencse

900 ml víz

babérlevél

rozmaring

1 megtört fokhagymagerezd

3 ek olívaolaj


a zöldségeket fel kell tenni együtt a vízben a fokival, a babérral és a rozmaringgal, forrás után 1 órát(vagy míg minden nagyon puha nem lesz) főzni, kicsit összetörni a zöldségeket, a végén bele az olaj és a só, forrón tálalva,

friss kenyérrel a legfinomabb,sűrű étel.

2010. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

kukoricagombóc:

0,5 liter víz vagy tejbe csip.só,ízlés szerint cukor, citromhéj,vaníliás cukor, forrald fel, főzz bele 2 dl kukoricadarát, ha langyosra hűlt,vizes kézzel gombócokat formázz, hempergesd cukros dióba, vagy mákba, vagy pirított prézlibe. Ha túrógombocot ennél, akkor a langyos masszába 25 dkg túrót dolgozz bele.ehhez vaníliaöntet dukál.

gánica:

krumplit vékony karikákra vágva annyi sós vízben tedd főni, amennyi éppcsak ellepi,Főzd szét,illetve főzés közben már törheted össze a vízzel,majd liszttel keverd nagyon sűrűre.Olajba mártogatott kanállal szaggasd tepsibe és pirítsd ropogósra.fokhagymás tejföllel isteni!(én még spenótot is szoktam hozzá csinálni)

2010. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki,olyat is tudtok,ami kicsit különleges,pl a csicsókaételeket valamelyikőtök csinált már?

Amúgy hol lehet csicsókát kapni?

2010. jan. 28. 14:59
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tojáspörkölt főtt tésztával vagy nokdelivel.


Hozzávalók:

6-8 főtt tojás

tejföl

1 fej hagyma

olaj

pirospaprika

bors

köménymag


Elkészítés:

Az olajban meg kell pirítani a hagymát,utána pirospaprikával megszórjuk és vízzel felengedjük.

Hozzáadjuk a karikákra vágott főtt tojásokat, sózzuk borsozzuk, köménymaggal ízesítjük. Miután egyszer felforrt, tejföllel behabarjuk. Veszünk ki az étel levéből, amit tejföllel kikeverünk egy külön tálban, és hozzáadjuk a pörkölthöz, folyamatos kevergetés mellett. Ezután még egyszer felforraljuk, és főtt tésztával vagy nokedlivel tálaljuk.

2010. jan. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
szuper! :) Szuperek vagytok mind!Várom még az ötleteket!!! :)
2010. jan. 28. 16:11
 10/16 anonim ***** válasza:

zöldséges rizottó: ( 90 naposra ideális)

hagymát olajon megdinszteljük,rádobjuk a mirelit vegyes zöldséget(brokkoli,répa,karfiol,kukorica,z.borsó,stb)sózzuk,borsozzuk,fokhagymázzuk,

lefedve (víz nem kell alá)megpároljuk, összekeverjük az előre megpárolt,vagy előző napról maradt rizzsel,ha van idő rá, picit lepirítjuk, reszelt sajttal megszórva tálaljuk.


hamis sólet: saját recept:mindmegette.hu

2010. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!