Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mondanátok olcsó húsmentes...

Mondanátok olcsó húsmentes ételeket, amik finomak is?

Figyelt kérdés
Pl most főztem kukoricadarát,lekváros-fahéjasat,amilyet a krisnásoknál ettem és nagyon finom,de sajnos nagyon nincs pénzünk az ilyen-olyan drága vegakajákra,mégis nagyon kívánom,főként főételekre gondolnék!Köszi!
2010. jan. 28. 14:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik sajtos, gombás étel ilyen! Én imádom az ilyeneket! A mindmegette.hu -n pl tudsz keresni recepteket.
2010. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb vega étel olcsó(évek óta főzök így-is,mivel a párom vega,én és az anyósom meg nem)Tegnap pld.rakott káposztákat csináltam, egy húsost és egy szójást,-mondhatom, hogy a szójás finomabb is volt,és sokkal olcsóbb.Mindenféle dolgokat szoktam vega módra készíteni, ami eredendően húsos,vagy lecsóval,vagy szójával, vagy gombával,vagy padlizsánnal elkészítve. Gondolj pld. töltött paprikára,meg egyéb norm.ételekre. Az én konyhámban azt hiszem,nem fordulnak meg ilyen-olyan drága vega kaják,és mivel kétfelé főzök,gyakran eszem és is inkább a vegából, mert ahhoz van kedvem.És tényleg,így főzni olcsóbb. Lehet persze nagyon drága hozzávalókból nagyon különleges dolgokat készíteni, de ez már más kérdés. Nálam a hangsúly a mi van otthon? kérdéskör után a mi van éppen leárazva következik.És a lényeg a fantázia és a fűszerezés.
2010. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! A lényeget, a csicsókát elfelejtettem.Ha szereted a párolt káposztát, készítsd el úgy, hogy fele káposztát csicsókával helyettesíted! Vörösborral szoktam készíteni,minden más,mint a rendes párolt káposzta.Főzz belőle levest sárgarépával,ha kész, készítsd el olyan ízesítéssel és módon, mint a vadasmártást.Főzd meg brokkolival együtt enyhén sós vízben,szűrd le,törd meg krumplinyomóval,keverd össze habtejszínnel(én a krumplipürét is így készítem, mert nem kell bele külön vaj)ízesítsd úgy, ami szimpatikus.Nekem a petrezselyem jött be.Vagy főzd -párold össze brokkolival olajon, ha puha,nyomj rá egy tömlős krémsajtot,borsozd meg,keverd el még pár kanál tejföllel és kész egy mártásod penne tésztára pld. Egyébként a csicsóka magában nekem nem ízlik, szappan állagú és van egy kis émelyítő mellékíze. Más,karakteres zöldségekkel összefőzve viszont finom,jól ellensúlyozza az erőteljesebb ízeket.Nyersen valami egyéb zölségfélékkel salátába nagyon jó, mert roppanós állagú,szinte teljesen íztelen,így jól felveszi az öntet ízét.Csarnokban lehet néha kapni,az ára is változó,200 Ft-tól 600 Ft/kg.
2010. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ma karalábélevest csinálok és zöldséges,lecsós rizottót.

Lehet, hogy sütök csörögét mellé.

holnap lebbencs leves lesz, és talán aranygaluska,vagy tócsi.

2010. febr. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Kolozsvári sajtos rakott káposzta. Kiolajozott tepsibe teríts szét fél zacskó párolt savanyú káposztát, egy-bögrényi főtt rizst, pár karikára vágott tojást, önts rá pörkölt alapot (olajon piríts hagymát, szórd meg pirospaprikával, majd öntsd fel kevés vízzel), és csinálj még egy ilyen káposzta-főtt rizs-pörkölt alap sort, kend meg tejföllel a tetejét, és szórd meg reszelt sajttal, majd süsd 15 percig. Kicsit zanzásítva írtam remélem azért így is érthető. Persze csak akkor eheted, ha nem vegán vagy.(Ja a rizst én még nyersen mértem, főzés előtt)
2010. febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Paradicsomos spagetti


Pirits 1 hagymát 1 g. fokhagymát szór meg 1 kanál lisztel öntsd fel 1 db darabolt paradicsom kozervel fűszerezd és még melegen keverj a szószba 1 adag főtt spagetti tésztát.

[link]

2010. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!