Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánoktól, egy esküvőn...

Vegánoktól, egy esküvőn vendégként mit szólnátok egy ilyen menűhöz? Más ötleteket is szívesen fogadok

Figyelt kérdés

Vendégváró: Káposztás hajdína palacsinta falatkák


Előétel: tavaszi tekercs málnaecetes dresszinggel(újhagymával, uborkával, avokádóval, kápia paprikával töltve)

Kókusztejes eperkrémleves

Dióval és gránátalmával töltött padlizsán

Köret az lehet sült burgonya, zöldségnyárs vagy jázminrizs


Éjfélkor gomba brassói


Köszi a válaszokat előre is



2016. dec. 3. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Én örülnék minden vegán dolognak ha külön evvel fáradnak. De ez a menü nagyon jól hangzik. Szerintem jó választás.
2016. dec. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Leves meg a padlizsán elég szarul hangzik, a többi jöhetne
2016. dec. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagyok vegán, de egy ilyet szívesen végigennék :)

Bár picit hiányolnám a sütit.

2016. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

En nem vagyok vegan, de ez nekem is jo menu lenne!

Mi a baj az eperlevessel meg a toltott padlizsannal?

2016. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Szimpatikus menü, bár én kifejezetten nem szeretem a padlizsánt, de egy pillanatra sem panaszkodnék. nagyon kedves, ha gondolsz a vegánokkal is! (Tényleg jó lenne, ha legalább egy vegánkompatibilis süti is lenne, meg gyümölcsök - engem a legutóbbi esküvűn csak a gyümölcsök mentettek meg, még vegán köret sem volt :D )
2016. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

A kerdezo szerintem nem a veganokra gondol, hanem o maga vegan! Ez a menusor teljesen jo, meg husevokent is megennem! Bar en azert arra gondolnek, h sokan nem szeretik az edes leveseket ( legyen vmi sos is, v sima zoldsegleves, kremleves helyett), illetve a padlizsan melle is legyen valaszthato mas.

Amugy sok boldogsagot :)))

2016. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%

Eperleves... utálom az ilyeneket, mindig az ovis levesek jutnak eszembe.


A többi nem rossz, bár én tudom, hogy hús nélkül éhes maradnék, de egy napig simán kibírom.

2016. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Pedig én pont az everlevesért lennék oda, főleg, ha nyers. Az oviban nekem ilyen remek dolgokat nem adtak, még simán kókusztejet sem... Jó cucc.

Persze ízlések és pofonok. Nem mindenki édesszájú.

2016. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Tetszik a menü, de azért hiányolom belőle a hagyományos ízeket.

A hagyományos magyar paraszti konyha tele van vegán ételekkel, paprikáskrumpli, tepsiskrumpli, lecsó, tökpörkölt, gombapörkölt, főzelékek, kásák, káposztás ételek, miegymás.


Ezek vagy alapból vegán receptek, vagy simán ki lehet hagyni belőlük az állati összetevőt, zsír helyett olajjal, tejes habarás helyett sima lisztes-vizes habarással. A székelykáposzta, tepsiskrumpli eredetileg hússal, kolbásszal készül, de ezt meg remekül pótolja a gomba.


Én mindenképpen kiegészíteném a felsoroltakat valami ilyen hagyományosabbal. De hát nem az én lagzim lesz. :)

2016. dec. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Akkor én leszek az ördög ügyvédje: attól, mert ti vegánok vagytok, miért kell a vendégeknek is úgy enniük, mintha azok lennének?

Ha mindenképp ragaszkodtok ahhoz, hogy csak egy menü legyen, akkor oké, megértem mert ti nem tudnátok húsos ételből enni, így kizárásos alapon marad ez. Egyéb esetben meg én örülnék neki, ha gondolnának "ránk" is. Más ilyen rendezvényeken is direkt külön menü van a vegánoknak ha rendes a házigazda, meg ha van ételallergiás ember, akkor rá külön gondolnak.


A főétel kifejezetten nem tetszene nekem, de ugye én csak egy lennék a vendégseregből.

2016. dec. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!