Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák és vegánok! Sokan azért...

Vegák és vegánok! Sokan azért nem esztek húst, mert borzaszt benneteket a rettenetes körülmények közötti ipari állattartás. De ha mások lennének a körülmények?

Figyelt kérdés

Azzal is baj van, ha az állatokat szabadon tartják, jó körülmények között, és a vágás is a lehető legkíméletesebb?

A hagyományos haszonállattartást miért ítélitek el? (Ha elítélitek...)

Az ősember is helytelenül cselekedett, amikor vadászott?

Ha az emberi húsfogyasztást elítélitek, akkor a ragadozó állatokat (akik megesznek, sőt olykor megkínoznak más állatokat), azokat miért nem?


Egyáltalán nem kötözködni akarok, én sem vagyok nagy húszabáló, csak kíváncsi lennék az elvi/motivációs hátteretekre, hogy ki mennyire gondolta végig, hogy miért csinálja ezt az életmódot?



#vegetarianizmus #vegetáriánus életfilozófia #táplálkozási elvek #alternatív táplálkozás
2017. jan. 7. 18:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:

Azért feltételezzük, hogy bajotok van vele, mert nem hozzátok szólt a kérdés mégis idejöttök kötekedni. Ez nektek mire jó?


Nem mi hoztuk fel a B12 témát, hanem valamelyik ostoba troll beírta, hogy nem megoldható.

2017. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
50%

Idejöttem, mert érdekel a téma. Nem én hoztam fel a b12-es hülyeséget, az tényleg hülyeség volt. És nem, a vegánsággal sincs semmi bajom. Szóltam én egy rossz szót is a növényevés ellen?

Csak az nem tetszett pl amikor a 6. kommentelő tévinformációkkal próbálta igazolni a vegánságot, mondván hogy az ember nem is mindenevő.

Egyrészt teljesen felesleges. Enélkül is szép dolog az ha valaki vegán, és így fel is vállalja, szerintem nincs miért ilyen dolgokban pluszban önigazolást keresnie.

Másrészről pedig tudom, rossz szokás, de pont biológus mivoltomból kifolyólag kicsit allergiás vagyok arra ha valaki direkt biológiailag hibás állításokat terjeszt, csak hogy a saját igazát még igazabbnak tüntethesse fel.

2017. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
62%

Én akkor sem ennék húst ha az állatokat jó körülmények között tartanák. Egyszerűen azért mert nem szeretem az ízét, szagát, állagát és nem akarom megenni őket.

A ragadozó állatok ösztönből vadásznak és a szervezetük úgy fejlődött hogy csak állati eredetű táplálékon képesek élni. Mi emberek pedig képesek vagyunk gondolkozni és dönteni, lehetőségünk van arra hogy válasszunk a növényi és állati eredetű táplálékok közt.

2017. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim válasza:
23%
Ha a vegák ennyire védik az állatokat, minek eszik meg a kájájukat? Elgondolkodtató.
2017. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
Akkor sem ennék húst.
2017. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
48%

"Ha a vegák ennyire védik az állatokat, minek eszik meg a kájájukat? Elgondolkodtató."


Na, ez egy nettó hülyeség, amivel a húsevők vagdalóznak, de értelme nincs.

2017. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:

Sajnos az történt, amire számítottam. A kérdésemre elvétve kaptam választ, viszont kitört a vega/vegán kontra húsevő háború. Pedig engem most egyáltalán nem az érdekelt, hogy minden tápanyagot és vitamint be lehet e szerezni növényekből, vagy mi hol szívódik fel.

Többen utaltatok arra, hogy az ember fogazata, tápcsatornája nem mindenevőé, hanem növényevőé. Hadd ne egy belinkelt, zanzaszöveges ábra változtassa meg a véleményem… Tudja valaki érdemleges, hiteles forrással alátámasztani ezt? Mert az a tény felett nehezen tudok elsiklani, hogy meg tudjuk rágni és emészteni a húst.

3-as és 4-es válaszadó! Ti kezdtétek a hőbörgést, holott a kettes nem is azt írta, amivel vádoljátok. Előttetek senki nem írt kulturálatlan választ. Előbb olvassatok, mielőtt indokolatlanul háborút indítotok. Köszi, hogy félrevittétek az egészet.

5-ös! „ha én téged most elrabolnálak és kivégeznélek, neked jó lenne, ha azt a lehető legkíméletesebben tenném, vagy inkább jobban esne, ha eleve nem akarnálak megölni?” Ne vigyük már ilyen parasztvakítós szintre a témát, te is tudod, hogy az állatok létfenntartásból ölnek, neked meg nem én vagyok a zsákmányállatod, mert én a fajtársad vagyok. Ha csak nem vagy kannibál. De ha nyúl lennék és egy farkas akarna megenni, akkor nyilván így jártam, ez a világ természetes rendje. Nem haragudhatnék a farkasra, mert nem volt más választása, mint hogy megegyen.

A ragadozó állatok nem elrabolják és kivégzik, hanem zsákmányul ejtik és megeszik az áldozatukat. Nem kedvtelésből, hanem evolúciós parancsra, létük fenntartására. És nem a fajtársukat. Amiről te beszélsz a kannibalizmus lenne.

Összességében elkeserítő, hogy mennyire nem olvassátok végig egymás válaszait, mielőtt nekiestek azoknak. Ebből a 36 válaszból tényleg az tűnik ki, mintha ez nem tudományos, hanem vallási kérdés lenne. Ez elszomorító.

2017. jan. 9. 10:49
 38/62 anonim ***** válasza:
0%

"Ne vigyük már ilyen parasztvakítós szintre a témát, te is tudod, hogy az állatok létfenntartásból ölnek, neked meg nem én vagyok a "


Egyáltalán nem gondoltam a ragadozókra semmilyen formában... arra céloztam, hogy nem tudsz kíméletesen megölni egy állatot, mert maga hogy megölöd a szó semmilyen értelmében nem kíméletes az állat szemszögéből... nem tudom, hogy kevered ide a ragadozókat...

Ha pedig neked nem elég bizonyíték, hogy nincs nagy szemfogunk a nyers hús marcangolásához, nincs hegyes karmunk az elkapásához, nincs éles szaglásunk a megtalálásához, eszközök nélkül képtelenek lennénk bármilyen vadászatra... ha neked ez nem bizonyíték arra, hogy alapjában növényevők vagyunk, akkor úgysem tudja neked senki ezt bizonyítani...

2017. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:

Ha pedig érdekel a veganizmus, találhatsz róla millió dokumentum filmet...

Nekem pl elsődlegesen nem az állatok lemészárlásával van bajom, hanem a nagyüzemi állattartással és azzal, hogy tönkretesszük vele a bolygót amin élünk.

2017. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
26%

"A ragadozó állatok nem elrabolják és kivégzik, hanem zsákmányul ejtik és megeszik az áldozatukat. Nem kedvtelésből, hanem evolúciós parancsra, létük fenntartására. És nem a fajtársukat. Amiről te beszélsz a kannibalizmus lenne. "


De az ember nem ragadozó, tehát semmi szüksége az egészséges és teljesértékű élethez az állatok lemészárlására.


Egyébként nem is értem,mit szépít a tanyasi tartás azon,hogy a végén ugynaúgy levágják és megeszik az állatot?


Nyilván azért vagyok vegetáriánus, mert az egész folyamatot ellenzem, nem gondolom, hogy 2017-ben még olyan szinten kellene állnia az emberiségnek, hogy más állatok kizsákmányolásából és kínzásából táplálja magát.

2017. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!