Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák és vegánok! Sokan azért...

Vegák és vegánok! Sokan azért nem esztek húst, mert borzaszt benneteket a rettenetes körülmények közötti ipari állattartás. De ha mások lennének a körülmények?

Figyelt kérdés

Azzal is baj van, ha az állatokat szabadon tartják, jó körülmények között, és a vágás is a lehető legkíméletesebb?

A hagyományos haszonállattartást miért ítélitek el? (Ha elítélitek...)

Az ősember is helytelenül cselekedett, amikor vadászott?

Ha az emberi húsfogyasztást elítélitek, akkor a ragadozó állatokat (akik megesznek, sőt olykor megkínoznak más állatokat), azokat miért nem?


Egyáltalán nem kötözködni akarok, én sem vagyok nagy húszabáló, csak kíváncsi lennék az elvi/motivációs hátteretekre, hogy ki mennyire gondolta végig, hogy miért csinálja ezt az életmódot?



#vegetarianizmus #vegetáriánus életfilozófia #táplálkozási elvek #alternatív táplálkozás
2017. jan. 7. 18:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:

Az 1-es válasszal tökéletesen egyetértek. Teljesen mindegy, hogy milyen körülmények között tartanak egy állatot, és hogyan ölik meg, egy igazi, nem kamuzó vegetáriánus/vegán semmi szín alatt nem akar enni a húsából.

Ragadozó állatot elítélni nem lehet. Egyáltalán, semmiféle állatot nem lehet elítélni. Az állatoknak nincs olyan fejlett intelligenciája, hogy felismerjék a világ törvényeit, nekik ezért nem kell tanulniuk, okulniuk, a jellemfejlesztést sem lehet bevasalni rajtuk. Egy állat nem felelős semmilyen tettéért sem. Ha sétálsz az afrikai szavannán, ne háborogj, amiért az oroszlánok meg akarnak támadni, légy te okosabb náluk, mert te vagy az ember, és ne menj a közelükbe. Minden hiteles gondolkodó, minden hiteles világnézet megmondja, hogy az állatok nem kérhetők számon a tetteikért, mert egyszerűen nem az a célja az életüknek, mint az embernek. Az emberi élet valódi célja magasztos, mert ez a cél nem más, mint megszabadulni az anyagi természet kötelékeitől és visszatérni Istenhez. Egy állat ezt nem értheti meg. Még arra sem képes, hogy egy kicsit is alakítsa a sorsát. Ha a békésen turkáló varacskos disznót öt perc múlva lerohanja egy oroszlán és széttépi, akkor az úgy lesz, de egy ember képes valamelyest irányítani, befolyásolni az eseményeket.

Az emberi húsfogyasztás a fentiek alapján elítélendő több szempontból is, mivel a természet törvényeinek súlyos és szándékos megsértése, erkölcsi bűn, gazdasági bűn is, mivel a hústermelés rengeteg erőforrást felemészt, ráadásul a növények gyorsabban és nagyobb mennyiségben termelhetők meg. A húsfogyasztás által beszennyeződik az ember tudata és nem lesz képes mélyebb témákat megérteni, főleg a lélekről. Erőszakosabbá is teszi a világ atmoszféráját, ez az egyik legsúlyosabb visszahatása.

Összefoglalva: a legjobb, ha az emberek egyre nagyobb számban leszoknak a húsevésről, mert van elegendő növényi táplálék is a számukra, és annak a fogyasztása van elrendelve a szentírások által. Azt pedig tudnod kell, hogy az állatok elítélése az erőszakosságuk miatt abszurdum. Ha hallasz, tapasztalsz ilyesmit, nyugodtan hivatkozz azokra az érvekre, amiket fentebb leírtam. Tegyünk együtt az emberi butaság ellen.

2017. febr. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim válasza:

Anno az őseink azért kezdtek el állatokat enni, mert nem volt más választásuk, ha csak bogyókat ettek volna, egyenlő lett volna számukra az éhhalállal.

A ragadozó állatok a fogazatuk miatt is, képtelen növényeket enni. Ez a táplálkozási lánc, természetes életközösség, amibe az ember belenyúlt.

De 2018-ban, amikor ki van pakolva a szupermarket polcaira a százféle húshelyettesítő illetve a vegán joghurt, margarin, kefír, tejföl, nutella, puding és növényi tej, és nem éhezik a családom, miért ne tehetném meg hogy a hús helyett ezekből a termékekből, illetve főként gyümölcsökből és zöldségekből étkezem? Én kiskorom óta imádom az állatokat, de nemrég gondolkodtam el, hogyha a csirkét megeszem, akkor a kutyámat miért nem? Illetve, ha a nyers hús nekem mindig undorító volt, akkor a sült miért nem? Számomra elfogadhatatlan, hogy kihasználják az állatokat, megölik őket, amikor a mai világban 1000 felé opció van hús helyett.

Vegetáriánus illetve nagyrészt laktovegetáriánus (joghurtot a betegségem miatt eszem illetve vajat) vagyok, de nem ítélem el azt sem, aki húst eszik, hiszem sokáig én is ezt tettem. :)

2018. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!