Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Mi a helyzet a...

Vegánok! Mi a helyzet a házitejjel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a rettenetes körülmények között történő tejfeldolgozás nem isztok tejet, de mi lenne, ha tartanátok egy tehenet, akinek van kisbocija? Faluban élek és a családomnak van egy tehénkéje és egy édibédi kisbabája, viszont apukám naponta feji, kb 1-1 liter tejet. Így sem innátok? Marad a bockónak is bőven, ha csak ez tartana vissza. :)

2017. jan. 20. 22:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%

Etikai vegán éppenséggel lehetsz, ha az állat számára felesleges terméket veszel el. Pl: megfésülöd a kutyádat, és a szőréből pulcsit csináltatsz, vagy a tehén trágyájából házat építesz.

Személy szerint nem vennék el egy állattól olyat, amire szüksége van, bármennyire is. A boci megissza az anyatejet, ha több van, akkor is. Lehet, hogy nem halna éhen, ha kevesebb maradna neki, de még mindig őt illeti meg jobban az anyatej, mint egy embert.


Nem állítom viszont, hogy az általad hozott példa állatkínzásnak számítana.

De attól még a vegán elv szerint az állatok birtoklása helytelen.

Nekem pl volt kutyám, mielőtt vegán lettem, és csak azért nem fogom kidobni, mert a birtoklása miatt én nem lehetnék etikai vegán, igenis annak modnom magamat. Ha a tehhenet vegánságod előtt vetted, akkor természetesen megtarthatod, gondoskodnod kell róla. De ha a további célod az állattal az, hogy a borját később levágd/eladd, az már helytelen.


A lényeg, hogy nem lehet megválaszolni ezt a kérdést, túl sok tényezőt kellene hozzá figyelembe venni... (Étrendi vegán biztos nem lehetsz, ha iszol állati tejet)

2017. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, még annak is, aki ócska szar embernek tart, mert feltettem ezt az egyszerű, ártatlan kérdést. Mivel nem vagyok vegán, de érdekel a téma és sokszor megfordult már a fejemben, nyilván felmerülnek bennem kérdések, amiket csak és kizárólag azoktól tudok megkérdezni, akik ezt az életmódot követik. Tényleg sajnálom, ha bárkit megbántottam kérdésemmel, nem ez lett volna a cél. Tehát minden állati termék kilőve, teljesen mindegy, hogy honnan jön a termék. Világos. Az egyetlen dolog amit nem értek, hogy miért kell lenéző és kioktató stílusban válaszolni egy laikus kérdésére. Azok pedig, akik a vegánokat szidják inkább maradjanak csendben, mert senkinek semmi joga nincs más ember döntéseibe beleszólni vagy felülbírálni azt. A 06:20-kor érkező kommentelőnek üzenném, hogy nagyon szépen köszönöm a segítséget, erre lettem volna kíváncsi.
2017. jan. 21. 13:00
 13/34 A kérdező kommentje:
12:59-es kommentelő, neked is nagyon szépen köszönöm. Az ilyen kommentek segítik előre az embert, nem pedig a lenéző és flegma hangnemben írottak. :)
2017. jan. 21. 13:24
 14/34 anonim ***** válasza:
43%

"Tudom, hogy a rettenetes körülmények között történő tejfeldolgozás nem isztok tejet"


Akkor marha rosszul tudod. A vegánság alapelve nem az, hogy az ipari állattartás helytelen, hanem hogy az állatok kihasználása helytelen, mert az embernek NINCS szüksége állati élelmiszerre az egészséges, teljes értékű élethez, és nem természetes se az állatok tejének, tojásának elvétele sem a mészárlásuk. Mindegy, hogy milyen tartásban.


"de mi lenne, ha tartanátok egy tehenet, akinek van kisbocija?"


Akkor hagynám, hogy a kisboci igya a tejet, ami neki van. És nyilván nem véletlen termel annyi tejet a jóédesanyja.


"Faluban élek és a családomnak van egy tehénkéje és egy édibédi kisbabája, viszont apukám naponta feji, kb 1-1 liter tejet. Így sem innátok? Marad a bockónak is bőven, ha csak ez tartana vissza. :)"


Nem innám így sem, mert nem szorulok a tehenek növekedési hormonjaira...


Ker

2017. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
58%
Kedves előző! A téma le van zárva, a kérdező megkapta a kérdésére a választ. Nem kell tovább izélni, sokan leírták már ugyan azt, amit te.
2017. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
79%

Na pont ezért nem szeretem szavakkal beskatulyázni magamat...

Szép meg jó dolog, ha valaki vegan, de onnantól kezdve, hogy kijelented, hogy vegan vagy, egycsomó "szabály" is vonatkozik rád, amit ha nem tartasz be, nem leszel "vegan"...

Ha vegan vagy, akkor semmilyen állati eredetű dolgot nem fogyasztasz, se tejet se tojást, se gyapjútakarót, se bőrkabátot, le még lószőr ecsetet sem veszel a fiadnak a suliba...


Én "vegan" vagyok, de nem szeretem ezt a skatulyát, mert ha megtehetném és élhetnék tanyán, tarthatnék csirkét juhot és tudnám, hogy azoknak az állatoknak soha nem fogom elmetszeni a torkát, hanem a barátaimként élnének, akkor bizony lenne gypjútakaróm, meg tojást is ennék és máris nem lennék "vegán" senki szemében...

Szavak és skatulyák... ezek csak idiótaságok...

2017. jan. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
60%

És itt a válasz arra is, miért kell sokaknak "sokunknak" lenézőnek és kioktatónak lenniük...

Mert skatulyában élnek és meg kell védeniük a korlátoltságukkal emelt falakat, mert ha ez sem marad nekik, egy szó, hogy vegan... akkor csak egy céltalan emberi hulladék marad a helyén...

És aki nem érti a szavaimat, most nyomjon egy piros pacsit...

2017. jan. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
46%

Ui.:

Tejet akkor sem innék, ha logikusan végiggondolom, honnan és miért jön a tej, akkor a világon egyetlen egy emlős van akinek érdekel a teje az pedig az ember... abból is csak a szebb példányok teje... de nem pohárból kóstolnám, hanem eredeti csomagolásból... egy tehénnel vagy kecskével semmilyen hasonló perverz fantáziát nem tudok elképzelni... aztán ha valaki igen, az igya csak lelkem rá, nem vagyunk egyformák... van aki pasikra gejed, van aki meg öregasszonyokra... ha valaki épp egy tehénre... ki a megmondhatója, hogy az betegebb ember e, mint egy meleg vagy egy nekrofil... amíg nem engem fáraszt a perverzióival és nem árt vele senkinek addig szopkodja csak a tehén csecsét... de boltba árulni a tehéncsöcs váladékot... na azt nem tudom értelmezni :D

2017. jan. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
85%

Kedves Kérdező! Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, megpróbálok rá ízig vérig tejtermék-ellenes vegánként válaszolni! :)

Nagyon okosan írtad, hogy bizony (nálam is) a fő oka, amiért leszoktam a tejtermékekről, az a nagyüzemi termelés/kínzás/kihasználás, vagy ahogy tetszik.

De igazából az egész tej dolognak meg kell érteni az alapgondolatát, a biológiáját, ha házi, ha nem. Én mindig azt szoktam mondani, hogy nem csüngök anyukám cicijén 25 éves létemre, mert egyrészről nem vagyok kisbaba, másrészről meg már nincs is teje, mert NEKEM, mint a gyermekének nincs rá szüksége, ugyan is felnőttem, a szervezetemnek nincs többé igénye rá. Így miért csüngnék egy bocin? A természetben sem lóg EGYETLEN felnőtt, kifejlett állat sem a saját anyukáján, sem pedig egy másik fajon a tejéért.

Na már most; Minden emlős csak akkor termel tejet, mikor a pici babáját táplálnia kell! A ti esetetekben nyilvánvalóan nem az állat kiszipolyozásáról van szó, semmi baja nem lesz egyikőjüknek sem, ha napi 1 litert lefejtek (de attól függetlenül nem etikus, és nincs is rá szükség, de ez csak az én véleményem), itt nem erről van szó, hanem hogy az emberi szervezetnek semmilyen mértékben nincs szüksége egy másik faj tejére. Ennyi erővel fejhetnénk a kutyáinkat is, mikor kiskutyáik vannak, hiszen tej-tej :)

2017. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi vegán házi tejet sem fog inni. Én nem vagyok vegán, csak vega, de ismerek vegánokat, és nem csak tettetők.
2017. febr. 18. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!